Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Chrztu Pańskiego 2019

  1. Wizyta duszpasterska w rodzinach naszej parafii będzie jutro,  w poniedziałek, 14 stycznia ul. Bohaterów Westerplatte, Odrzańska i Robotnicza.  We wtorek, 15 stycznia ul. Grzybowa i Piaskowa na odcinku od numeru 15 do 99A i strona parzysta od 96 do 110. W środę, 16 stycznia 2019 roku ul. Piaskowa numery parzyste  od  28 do 94 włącznie. W czwartek – 17 stycznia 2019 roku – ul. Piaskowa  numery 3,3,7,9 oraz ul. Słowackiego, Pułaskiego, Reja, Kadłubka, Galla Anonima, Wkrzańska. W piątek 18 stycznia ul. Wyspiańskiego, Kochanowskiego Długosza, Kosynierów Gdyńskich i Mieszka I blok 1 i 2. W sobotę, 19 stycznia od g. 15.00 ul. Mieszka I  blok 3, 4, 5, 6, 7, 8. Kolęda w zwykłe dni od g. 16.00, w sobotę od 15.00. Plan całej kolędy jest podany na stronie internetowej naszej parafii i podajemy w ogłoszeniach każdej niedzieli. Mamy nadzieję, że żadna nieprzewidziana sytuacja nie zburzy nam tego planu, ale w przypadku konieczności dokonania zmiany, będzie poprawka naniesiona na stronie internetowej.

  2. Mamy informację, że dziwnym zdarzeniem nie było kolędy na ul. Bankowej w bloku numer 2, w klatkach 2A, 2B, 2C, 2D. Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację i uzupełnimy tę wizytę w sobotę, 26 stycznia od g. 15.00.

  3. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego i podczas Mszy św. o g. 10.45, będzie poświęcenie świec i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

  4.  Koncerty kolęd w naszej parafii, dzisiaj 13 stycznia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 16.00 w wykonaniu zespołu „Vocalis” i serdecznie zapraszamy na kolędowanie z zespołem Tumultus Gaudium w niedzielę 20 stycznia br. do sali kasetonowej nad kaplicą Miłosierdzia Bożego, na godzinę 16.00. Wraz z kolędowaniem będzie możliwość skosztowania przepysznych ciast przygotowanych przez Zespół „Tumultus Gaudium”.

  5. W najbliższą sobotę, 19 stycznia przypada dzień Imienin J.E. Ks. Biskupa Henryka Wejmana. Pamiętajmy w modlitwie o Solenizancie. Solenizantem w dniu 19 stycznia jest również nasz wikariusz Ksiądz Mariusz. Ks. Mariusz Mszę św.  we własnej intencji, według zamówienia tej Mszy św. przez Żywy Różaniec,  ze względu na kolędę, odprawi w niedzielę, 20 stycznia  o g. 12.00. Będzie możliwość również złożenia życzeń Imieninowych.

  6. Nauki przedślubne będą w naszej parafii w dniach od 18 do 22 lutego br. w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 19.00.

  7. Parafialny Zespół „Caritas” bardzo serdecznie dziękuje za włączanie się do dzieł charytatywnych, na cele Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” poprzez zakup świecy, za wielką życzliwość w wypełnianiu różnymi artykułami” Torby Miłosierdzia”, z których były robione paczki i dostarczone do bardzo wielu osób chorych, czy uboższych.

  8. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane podczas kolędy jak również za wszystkie ofiary, które są złożone na rzecz parafii.

  9. Przed zakończeniem ogłoszeń wspomnijmy tych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zofia NOWAKOWSKA, Kazimierz WOJCIECHOWSKI, Krzysztof DOMAGALSKI.  Dla wspomnianych i wszystkich zmarłych prosimy „wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 13 stycznia 2019