Ogłoszenia duszpasterskie - XXX Niedziela Zwykła
Rocznica poświęcenia kościoła

 1. Nabożeństwo różańcowe do najbliższej środy włącznie  o g. 17.15. 

 2. Wkrótce miesiąc listopad, szczególny czas modlitwy za zmarłych. Polecamy naszych bliskich zmarłych modlitwie Kościoła w wypominkach. Przygotowane są kartki do wypisania imion, czy imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych. Kartki znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła. Wypisane kartki wraz z ofiarą można składać na tacy podczas Mszy św. lub biurze parafialnym, czy zakrystii. Wypominki będą czytane w kolejności dni, na które są wypisane od danej rodziny, a modlitwa podczas wypominek codziennie od g. 17.30 przez cały listopad za wszystkich zmarłych poleconych w wypominkach.

 3. Pamiętajmy, że dzień 1 listopada jest Uroczystością Wszystkich Świętych, a nie święto potworów i potępieńców. Uchrońmy młode pokolenie od ośmieszenia świętości. Zapraszamy do głębszego przeżycia charakteru tych dni, na „Procesję ze świętymi”, która odbędzie się w Szczecinie w Wigilię Wszystkich Świętych, 31 października br. wyruszy procesja z relikwiami świętych i błogosławionych oraz ich wizerunkami o g. 19.00 z kościoła św. Dominika do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie o g. 20.00 zostanie odprawiona Msza św.

 4. W najbliższy czwartek 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele będą odprawione w dniu 1 listopada o g. 7.00, 8.00 i 9.30 przed południem. W południe od g. 11.30 procesja od kaplicy do ołtarza stojącego pośrodku cmentarza, z poświeceniem grobów i modlitwy za zmarłych. Po zakończeniu procesji tj. o g. 12.00, jak zwykle przy ołtarzu pośrodku cmentarza zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich spoczywających na naszym polickim cmentarzu, polecając również tych wszystkich bliskich naszemu sercu, których chcemy polecić Miłosierdziu Bożemu. W kościele nie będzie już Mszy św. po południu, dopiero wypominki od g. 17.30 i dwie Msze św. wieczorne, o g. 18.00 i 19.30. 

 5. Następnego dnia, 2 listopada, to Dzień Zaduszny. Wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. w piątek, 2 listopada o g. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Pamiętajmy, że nawiedzenie cmentarza, czy kościoła parafialnego, stan łaski uświęcającej, wyznanie wiary i modlitwa według intencji Ojca Świętego, uzdalnia nas do zyskania odpustu zupełnego z możliwością ofiarowania go za zmarłych. Taki odpust możemy zyskać w dniach od 1 do 8 listopada.  

 6. Jak już jest to w tradycji w dniu 2 listopada muzyczne zaduszki o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego poprowadzone przez zespół „Tumultus Gaudium”. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych  „Zaduszkach”.

 7. W Dzień Zaduszny przypada również I piątek miesiąca. Dla praktykujących I piątki miesiąca będzie możliwość przed i podczas Mszy św. korzystania ze spowiedzi św.

 8. W sobotę, 3 listopada z racji I soboty miesiąca, przed południem Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników o g. 9.00 i następnie od g. 10.00 do 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Również w sobotę 3 listopada o g. 18.00 rozpoczęcie wizytacji kanonicznej, której dokona J.E. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga. Zapraszamy na spotkanie z Księdzem Arcybiskupem wszystkich, ale szczególnie wszystkie wspólnoty. Po zakończeniu Mszy św. będzie spotkanie w kościele Księdza Arcybiskupa ze wszystkimi zaangażowanymi we wspólnotach wraz z prezentacją poszczególnych wspólnot. 

 9. Odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną w pierwszym tygodniu miesiąca, jak zawsze, w czasie i dniu ustalonym z księdzem odwiedzającym.

 10. Bardzo serdecznie dziękujemy za zapłatę za czasopisma, wrzucaną do skarbony stojących obok konfesjonałów. Czasopisma zawsze wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła.

 11. W przedsionku kościoła jest umieszczone specjalne naczynie z wodą święconą. Aby naciskając kran, można w swoje naczynia zabrać wodę święconą do domu. Bardzo serdecznie dziękujemy Fundatorce, która chce pozostać anonimowym darczyńcą.

 12. Na czas generalnego remontu biura parafialnego, wejście do tymczasowego biura jest od drugiej strony budynku parafialnego. Dla ułatwienia są napisy kierujące do tymczasowego biura.  Bardzo przepraszamy za utrudnienia.

 13. Przed zakończeniem ogłoszeń wspomnijmy tych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Zbigniew PAWŁUCKI, Maria KAJS,Teresa KLUCZEK, Helena ŁACIAK, Ryszard KUCZYŃSKI, Marianna JAWORSKA. Dla wspomnianych i wszystkich zmarłych prosimy „wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 28 października 2018