Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela  ŚWIĘTEJ RODZINY

 1. Msza św. na zakończenie roku 2018 z nabożeństwem dziękczynno-błagalnym w dniu 31 grudnia, czyli jutro o g. 18.00.

 2. W Nowy Rok i zarazem w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. 

 3. Jak to jest w tradycji, w dniu 1 stycznia jest koncert kolęd w wykonaniu Chóru „Maria Cantat”, podczas Mszy św o g. 18.00 oraz po zakończeniu tej Mszy św.  serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie.

 4. Wizyta duszpasterska w rodzinach naszej parafii będzie jutro, w poniedziałek, 31 grudnia przed południem od g. 10.00  w Siedlicach. Po południu nie ma kolędy. W środę, 2 stycznia 2019 roku ul. Roweckiego numery nieparzyste od 1 do 81 włącznie oraz numery parzyste 2, 4, 6. W czwartek – 3 stycznia 2019 roku – ul. Roweckiego numery parzyste od 8 do 68 włącznie. W piątek 4 stycznia ul. Roweckiego numery parzyste od 70 do 84 włącznie oraz ul. Świętego Kazimierza,  ul  Wspólna i Korczaka, ul. Kresowa i PCK. W sobotę, 5 stycznia od g. 15.00 ul. Barnima, Sadowa, Łokietka, Chodkieiwcza, Głowackiego oraz ul. Bankowa numery nieparzyste 5 do 11 włącznie i numery parzyste od 2 do 16 włącznie.Kolęda w zwykłe dni od g. 16.00, w sobotę od 15.00. Plan całej kolędy jest podany na stronie internetowej naszej parafii i podajemy w ogłoszeniach każdej niedzieli. Mamy nadzieję, że żadna nieprzewidziana sytuacja nie zburzy nam tego planu, ale w przypadku konieczności dokonania zmiany, będzie poprawka naniesiona na stronie internetowej.

 5. W piątek dla praktykujących I piątki miesiąca spowiedź od godziny 17.00. Z racji kolędy i I piątku miesiąca biuro parafialne będzie nieczynne.

 6.  W sobotę Msza św wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników w praktyce I sobót miesiąca będzie odprawiona o g. 9.00 i następnie w kaplicy Miłosierdzia Bożego Adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 10.00 do 15.00.

 7. Odwiedziny Chorych z racji I piątku i I soboty miesiąca będzie w dniach i godzinach ustalonych z księdzem odwiedzającym.

 8. W przyszłą niedzielę jest Uroczystość Objawienia Pańskiego, znane również jako święto Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. będą poświęcone woda, kadzidło i kreda. Ofiary złożone przy pobieraniu poświęconej kredy i kadzidła są z przeznaczeniem na cele misyjne Kościoła. W Szczecinie od g. 12.00 z Placu Armii Krajowej do Katedry uliczne jasełka, czyli Orszak Trzech Króli. Zapraszamy wszystkich do udziału, szczególnie rodziny z dziećmi.

 9. W niedzielę Chrztu Pańskiego, czyli 13 stycznia 2019 roku podczas Mszy św. o g. 10.45, będzie poświęcenie świec i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 10.  Kolejne kolędowanie to w niedzielę 13 stycznia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 16.00 w wykonaniu zespołu „Vocalis” i serdecznie zapraszamy na kolędowanie z zespołem Tumultus Gaudium w niedzielę 20 stycznia br. do sali kasetonowej nad kaplicą Miłosierdzia Bożego, na godzinę 16.00 . Wraz z kolędowaniem będzie możliwość skosztowania przepysznych ciast przygotowanych przez Zespół  „Tumultus Gaudium”.

 11. Przed zakończeniem ogłoszeń wspomnijmy tych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisława WESOŁOWSKA, Helena ROZWANDOWICZ, Piotr PRASAŁ.  Dla wspomnianych i wszystkich zmarłych prosimy „wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  30 grudnia 2018