Ogłoszenia duszpasterskie - XXXI Niedziela Zwykła

 1. W listopadzie, w sposób szczególny polecamy naszych bliskich zmarłych modlitwie Kościoła w wypominkach. Przygotowane są kartki do wypisania imion, czy imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych. Kartki znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła. Wypisane kartki wraz z ofiarą można składać na tacy podczas Mszy św. lub biurze parafialnym czy zakrystii. Wypominki będą czytane w kolejności dni, na które są wypisane od danej rodziny, a modlitwa podczas wypominek codziennie od g. 17.30 przez cały listopad za wszystkich zmarłych poleconych w wypominkach.

 2. W dniach od 1 do 8 listopada jest możliwość zyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych. Warunki to nawiedzenie cmentarza lub kościoła, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św oraz odmówione wyznanie wiary i modlitwa w intencji Ojca Świętego.

 3. W środę, z racji I środy miesiąca, spotkanie w kościele Żywego Różańca, po Mszy św wieczornej.

 4. W najbliższy piątek zapraszamy, jak każdego roku na g. 12.00, na modlitwę Anioł Pański ze wspomnieniem i poleceniem Miłosierdziu Bożemu ludzi, którzy zginęły podczas II wojny światowej w fabryce benzyny syntetycznej oraz w obozie koncentracyjnym i obozach przymusowej pracy na terenie Polic. Spotkanie przy zbiegu ulic: róg Licealnej i Spółdzielczej, pod brzozowym krzyżem, na terenie byłej fabryki.

 5. W sobotę, 10 listopada, jak każdego miesiąca z troski Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, Msza św. w intencji Ojczyzny o g. 18.00. W tym miesiącu do  modlitwy w intencji Ojczyzny włączają się Wspólnoty Żywego Różańca i poszerzają czas modlitwy w adoracji Najświętszego sakramentu i modlitwą różańcową.  Po Mszy św. o g. 18.00 w kościele, przejdziemy do kaplicy Miłosierdzia Bożego, aby trwać na modlitwie do g. 21.00 . Zakończenie Apelem Jasnogórskim.

 6. W przyszłą niedzielę, 11 listopada, jest Święto Narodowe Odzyskania Niepodległości i w tym roku obchody setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystości w całym mieście rozpoczęte Mszą św. z udziałem władz samorządowych i pocztów sztandarowych wszystkich instytucji, o g. 12.00. Po zakończeniu Mszy św. na placu przy kościele pokaz paradny jazdy konnej.

 7. Kolejne ważne wydarzenie w naszej parafii w poniedziałek, 12 listopada br. O g. 12.00 zostanie odprawiona Msza św pod przewodnictwem J.E. Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi i następnie w parku „Solidarności” zostanie odsłonięty i poświęcony obelisk  upamiętniający Prymasa Tysiąclecia, Jego Eminencję Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, wśród wielkich Polaków, w obchodach setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej Uroczystości.

 8. Bardzo serdecznie dziękujemy za zapłatę za czasopisma, wrzucaną do skarbony stojących obok konfesjonałów. Czasopisma zawsze wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła.

 9. Organizowana jest Pielgrzymka do Ziemi Świętej w dniach 20-27 maja 2019 roku. Cena 3500 złotych i 160 dolarów. Zapisy do 18 listopada br. Jest wolnych 25 miejsc. Bliższe informacje u księdza Marcina.

 10. Na czas generalnego remontu biura parafialnego, wejście do tymczasowego biura jest od drugiej strony budynku parafialnego. Dla ułatwienia, są napisy kierujące do tymczasowego biura. Bardzo przepraszamy za utrudnienia.

 11. Przed zakończeniem ogłoszeń wspomnijmy tych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Zbigniew WILIŃSKI, Grażyna CHLISTOWSKA, Ryszard MANIA, Henryk SOBCZYK. Dla wspomnianych i wszystkich zmarłych prosimy „wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym".


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 4 listopada 2018