Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj rozpoczynają się katechezy prowadzone przez wspólnoty z Drogi Neokatechumenlnej. Przez całą niedzielę członkowie wspólnoty będą przybliżać nam,  na czym polega Droga Neokatechumenalna.

 2.  Nauki przedślubne będą w dniach od 19 do 23 lutego 2018 roku,  każdego dnia o g. 19.00,  w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

 3. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w uroczystość Odpustu parafialnego, czyli 4 marca 2018 roku o g. 18.00. Wkrótce będą ogłoszone terminy bezpośredniego przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania przez uczniów trzecich klas gimnazjum. Osoby, które są ponad wiekiem gimnazjalnym, a jeszcze nie przyjęły sakramentu bierzmowania, mogą zgłosić gotowość przystąpienia do bierzmowania. Kolejne spotkanie, dla osób dorosłych, będzie w najbliższy piątek, 9 lutego br. o g. 19.30 w biurze parafialnym.
 4. Według oczekiwania wielu ludzi z naszej parafii, wprowadzamy w każdą sobotę odprawianie Mszy św. o g. 18.00 z liturgią z niedzieli, czyli z wszystkimi wymogami liturgicznymi przypisanymi do świętowania niedzieli, co uczyni ważnym uczestnictwo we Mszy św. w sobotę  o g. 18.00, za niedzielę.

 5. Jest mała zmiana z wyjazdem do sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie  na Osiedlu Kasztanowym. Zapowiadany był wyjazd na dzień 20.02 br. tj. wtorek, a odbędzie się ta pielgrzymka w sobotę 24 lutego br. Koszt 15 zł. Wyjazd autobusu spod kościoła o g. 12.00. Możliwość zapisu codzienne po Mszy św. o g. 18.00 u p. Teresy ze Wspólnoty „Fiat Mariae”. Prosimy podać pesel przy zapisie.

 6. Na dzień 17 lutego br. organizowana jest Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie na Osiedlu Słonecznym. Z naszej parafii wybieramy się autobusem. Zapisy u Zelatorek. Przejazd autobusem dla członków Żywego Różańca jest bezpłatny.

 7. Pielgrzymka autokarowa do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic planowana jest na dni 7-9 czerwca 2018 r. Koszt 270 złotych. Zapisy przyjmuje siostra Lidia w okresie od 1 lutego do 30 kwietnia br. Więcej informacji w gablotach kościoła.

 8. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Monika RYSZKOWSKA, Jerzy SCHOEN, Stanisław TRAFNY, Bogdan STRYCHOŃ, Renata PACZKOWSKA. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.
   
 9.  Dziękujemy za wspólną modlitwę i za składane ofiary.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 4 lutego 2018 r.