Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Objawienia Pańskiego 2019

  1. Wizyta duszpasterska w rodzinach naszej parafii będzie jutro,  w poniedziałek, 7 stycznia ul. Bankowa numery parzyste od 20 do 28 włącznie i numery nieparzyste od 13 do 49 i ul. Przybora. Również w poniedziałek ul. Wyszyńskiego numery nieparzyste od 1 do 29 włącznie. We wtorek, 8 stycznia ul. Wyszyńskiego numery nieparzyste od 33 do 89 włącznie oraz numery parzyste 4 ABC i 6 ABCDE oraz numery 2, 4 . W środę, 9 stycznia 2019 roku ul. Wyszyńskiego numery parzyste  od  6 do 28 włącznie. W czwartek – 10 stycznia 2019 roku – ul. Wyszyńskiego  numery parzyste od 30 do 60 włącznie. W piątek 11 stycznia ul. Zamenhofa numery nieparzyste od 1 – 17 oraz numery parzyste od 2 do 46 włącznie. W sobotę, 12 stycznia od g. 15.00 ul. Zamenhofa 48 i 50 oraz ul. Bursztynowa Krzywa i Spółdzielców. Kolęda w zwykłe dni od g. 16.00, w sobotę od 15.00. Plan całej kolędy jest podany na stronie internetowej naszej parafii i podajemy w ogłoszeniach każdej niedzieli. Mamy nadzieję, że żadna nieprzewidziana sytuacja nie zburzy nam tego planu, ale w przypadku konieczności dokonania zmiany, będzie poprawka naniesiona na stronie internetowej.

  2. Dzisiaj jest Uroczystość Objawienia Pańskiego, znane również jako święto Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. zabieramy do domu poświęcone wodę, kadzidło i kredę. Ofiary złożone przy pobieraniu poświęconej kredy i kadzidła są z przeznaczeniem na cele misyjne Kościoła. W Szczecinie od g. 12.00 z Placu Armii Krajowej do Katedry uliczne jasełka, czyli Orszak Trzech Króli. Zapraszamy wszystkich do udziału, szczególnie rodziny z dziećmi.

  3. W przyszłą niedzielę czyli w niedzielę Chrztu Pańskiego, 13 stycznia 2019 roku podczas Mszy św. o g. 10.45, będzie poświęcenie świec i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

  4.  Kolejne kolędowanie w naszej parafii,  to w niedzielę 13 stycznia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 16.00 w wykonaniu zespołu „Vocalis” i serdecznie zapraszamy na kolędowanie z zespołem Tumultus Gaudium w niedzielę 20 stycznia br. do sali kasetonowej nad kaplicą Miłosierdzia Bożego, na godzinę 16.00. Wraz z kolędowaniem będzie możliwość skosztowania przepysznych ciast przygotowanych przez Zespół  „Tumultus Gaudium”.

  5. Przed zakończeniem ogłoszeń wspomnijmy tych, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ryszard CHUDZIK, Zygmunt WIECZOREK, Maria SZUMSKA, Irena BIEŃKOWSKA, Jan RYŚ, Izabela DYDZIAN, Ewa PATYNA, Regina NOWAK.  Dla wspomnianych i wszystkich zmarłych prosimy „wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 6 stycznia 2019