Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Chrztu Pańskiego

  1. Kolęda w najbliższym tygodniu. W poniedziałek, 8 stycznia – ul. Zamenhofa numery nieparzyste od 1 – 17 oraz parzyste od 2 do 46 włącznie. We wtorek – 9 stycznia 2018 odwiedzimy z kolędą Rodziny zamieszkałe przy ul. Zamenhofa numery parzyste 48 i 50 oraz ul. Wyszyńskiego numery nieparzyste od 1 do 45; w środę – 10 stycznia kolęda na ul. Wyszyńskiego numery nieparzyste od 47 do 89 oraz ul. Korczaka i Kresowa; w czwartek 11 stycznia – ul. Barnima, Sadowa, Łokietka, Chodkiewicza i Głowackiego PCK, św. Kazimierza oraz Bankowa numery nieparzyste od 5 do 11 włącznie; w piątek – 12 stycznia ul. Bankowa numery nieparzyste od 13 do numeru 57 oraz ul. Przybora, również ul Bankowa numery parzyste od numeru 2 do 28. W sobotę 13 stycznia przed południem od g. 10.00 miejscowość Trzeszczyn i po południu od g. 15.00 ul. Piłsudskiego od nr 2 do 50 włącznie.  W tygodniu kolęda rozpoczyna się od g. 16.00.

  2. „Piórnik i lizak dla szkoły w Kiping”. Pod koniec stycznia rozpoczyna się rok szkolny w Kenii. W nowo powstałych tam parafiach misjonarze zakładają szkoły i przedszkola. Powstał pomysł, aby podarować dzieciom piórnik. Grupa księży i katechetów zgłosiło chęć dostarczenia tych upominków dla 600 dzieci. Zapraszamy do włączenia się w akcję. Piórnik z wyposażeniem i lizak można składać u Siostry Lidii, urszulanki,  w niedzielę 14 i 21 stycznia br. 

  3. W sobotę, 13 stycznia, od godziny 19.00 rozpoczęcie w kaplicy Miłosierdzia Bożego, dobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach czuwania „Jerycho Różańcowe” i modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

  4. Według prośby, która pojawia się podczas kolędy, aby wzorem innych parafii podawać każdej niedzieli, kto z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności, podajemy, że od początku roku 2018 odeszli do wieczności: Jerzy Miąsek, Piotr Sielicki, Ryszard Rzymski i Karol Szałek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Nie odpoczywają w pokoju wiecznym. 

  5.  Dziękujemy za wspólną modlitwę i za składane ofiary.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 7 stycznia 2018 r.