Ogłoszenia duszpasterskie - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 2018

  1. Dzisiaj, w II Niedzielę Wielkanocną, znaną też pod nazwą Niedziela Biała i przez Papieża Jana Pawła II, na prośbę Pana Jezusa przedstawionej św. siostrze Faustynie, ta niedziela nosi również nazwę Niedzieli Miłosierdzia Bożego. W kościele, w Godzinie Miłosierdzia, czyli o g. 15.00 dzisiaj rozpocznie się Msza św. już nie tylko dla dzieci przedszkolnych, ale w tym dniu kwadrans wcześniej, czyli o 15.00, rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego, dla wszystkich ze szczególnym poleceniem się ze wszystkimi sprawami Bożemu Miłosierdziu. Przez cała niedzielę do pustego grobu w znaku polecenia próśb Miłosierdziu Bożemu, przy pustym grobie Jezusa ustawiamy, jak jest to w tradycji, czerwone goździki. Natomiast na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, czyli w III Niedzielę Wielkanocną, Caritas dokona zbiórki pieniędzy do puszek na potrzeby biednych.

  2. W poniedziałek, 9 kwietnia, będziemy przeżywać liturgiczną Uroczystość Zwiastowania NMP, przeniesioną w tym roku z dnia 25 marca ze względu na trwający w tym czasie Wielki Tydzień i następnie Oktawę Wielkanocną. Od tej uroczystości przygotowujemy się do kolejnego dnia duchowej adopcji dziecka poczętego, który chcemy przeżywać w naszej parafii w dniu 8 maja br., w Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Patrona Ładu Moralnego.

  3. Marsz dla Życia w niedzielę 15 kwietnia o g. 15.00 w Szczecinie. Zachęcamy do udziału.

  4. Nauki przedślubne będą w naszej parafii w dniach od 23 do 27 kwietnia o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

  5. W sobotę, 26 maja, podczas Mszy św. o g. 18.00, kolejna grupa osób złoży w naszej parafii UROCZYSTY AKT OFIAROWANIA się Jezusowi przez Maryję według wskazań św. Ludwika Grignon de Montfort.

  6. Wspólnota „Fiat Mariae” zaprasza na cykl konferencji przygotowujących do złożenia Aktu Ofiarowania. Konferencję wprowadzającą wygłosi ks. Maciej Bagdziński 20 kwietnia o g. 19.00. Miejsce spotkań – Kaplica Miłosierdzia.

  7. Dzisiaj i w następną niedzielę po każdej Mszy św., w przedsionku kościoła będą rozprowadzane „Traktaty o prawdziwym nabożeństwie do NMP” oraz „Ćwiczenia duchowe przygotowujące do oddania się w macierzyńską niewolę miłości Maryi”.

  8. W przyszły poniedziałek, 16 kwietnia, o g. 18.30 spotkanie w kościele z Rodzicami dzieci, które w tym roku mają I Rocznicę Komunii św., natomiast w czwartek, 19 kwietnia, spotkanie o g. 18.30 w kościele, z Rodzicami dzieci, które w tym roku będą przyjmować I Komunię św.

  9. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Henryk MURASZKO, Sławomir HAJDAMACZUK, Janina KĄCKA, Danuta ZAJĄC, Dariusz KRYGER, Ewelina SZCZEPAŃSKA, Jarosław ŁUKASZEWSKI. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

  10. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 8 kwietnia 2018 r.