Menu Zamknij

Chór „Maria Cantat”

Policki Chór Kościelny „MARIA CANTAT” powstał przy parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Policach w grudniu 1952 r. z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. dr. Jana Mleczko, organisty Jana Malutko oraz kilku parafian Poprzez 63 lata istnienia zespół prowadzili ww. oraz księża: Piotr Żagiński, Kazimierz Treder, Józef Cyrulik oraz organiści Jan Kałuża, Ryszard Malinowski i Kazimierz Sobolewski. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat chór prowadził pan Jerzy Leszczyński. W dniu 11 lutego 2015 r. podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiona została msza św. w intencji o zdrowie i potrzebne łaski dla pana Jerzego Leszczyńskiego, z podziękowaniem za wiele lat prowadzenia chóru. Z tym dniem oficjalnie Policki Chór Kościelny „MARIA CANTAT” zakończył działalność pod dyrekcją pana Jerzego Leszczyńskiego.

Chór został reaktywowany z dniem 22 listopada 2015 r. i od tego dnia zaczął się jego nowy rozdział. Dyrygentem chóru został organista Bartłomiej Pudło. Pierwsze spotkanie organizacyjne chóru odbyło się 2 grudnia 2015 r. Na listę chórzystów wpisało się 31 osób. Wśród nich są zarówno byli chórzyści, jak i osoby, które rozpoczynają działalność chóralną. Śpiew chóru pod kierownictwem nowego dyrygenta zabrzmiał podczas Mszy św. w dniach 24,27 i 31 grudnia 2015 r. oraz 10 stycznia 2016 r. (kolędy). Chór uświetnił swoim śpiewem również uroczystość odpustu parafialnego w dniu 4 marca 2016 r.

Pod koniec 2019 r. dyrygentką chóru została organistka Paulina Skubała, która w tej roli oficjalnie zadebiutowała 17 stycznia podczas Koncertu Bożonarodzeniowego zorganizowanego wspólnie z Kołem Naukowym Quilisma działającym przy Akademii Sztuki w Szczecinie.

Próby chóru odbywają się w środy po mszy św. wieczornej w salce chóru w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy chętnych do śpiewu na chwałę Pana Boga.

W. Rachula nr. tel. 888 693 043

Skip to content