Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu

 1. Kancelaria parafialna, aż do odwołania, jest czynna tylko trzy razy w tygodniu, to  jest w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zawsze zgłosić w zakrystii po zakończeniu każdej Mszy św.
 1. Od dzisiaj i przez cały Adwent Caritas będzie w przedsionku kościoła rozprowadzał kartki świąteczne, kalendarze i  świece wigilijne. Na stoliku Caritas będzie można również nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny.
 1.  Roraty w naszym kościele będą o g. 7.00 rano.
 1. W poniedziałek, 30 listopada jest święto św. Andrzeja Apostoła, który jest patronem ks. Andrzeja Rasińskiego. Solenizant w dniu swoich Imienin na prośbę Żywego Różańca odprawi Mszę św. we własnej intencji w poniedziałek o g. 18.00. Pamiętajmy w modlitwie i serdeczności o Księdzu Andrzeju.
 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Msza św. z daru uczestników Mszy św o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu o g. 18.00, w piątek spowiedź od g. 17.00 i Msza św z daru uczestników Mszy św. w intencji Przyjaciól Jezusa Miłosiernego oraz  w sobotę o g. 9.00 Msza św. przebłagalna za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników. Po zakończeniu Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja z prośbą o nawrócenie wszystkich, którzy szkodzą naszej Ojczyźnie i za tych, którzy niszczą Kościół. Adoracja od g. 10.00 do 12.00.  
 1. Jest możliwość przeżywać rekolekcje przygotowujące do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Może to być forma przeżycia rekolekcji adwentowych, również dla dzieci. Takie rekolekcje można również przeżywać w domu przez internet na stronie internetowej naszej parafii oraz Facebook. Bliższe informacje przez kontakt ze Wspólnotą Fiat Mariae. Telefon kontaktowy znajduje się w gablotce przed kościołem i na parafialnej stronie internetowej.
 1. W przyszłą niedzielę, jak zawsze w II Niedzielę Adwentu przeżywamy czas wspomagania poprzez modlitwę i zbiórkę do puszek w akcji Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. będzie możliwość przy drzwiach kościoła złożyć swój dar.
 1. Również w przyszłą niedzielę w przedsionku kościoła siostry urszulanki zapraszają na kiermasz hiszpańskich szopek. Zebrane fundusze przeznaczone są na modernizację pomieszczeń, z których dzieci i młodzież w domu parafialnym przy ul Łokietka. 
 1. Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdują się czasopisma katolickie. Starajmy się czytać te czasopisma. Zapłatę za dane czasopismo można wrzucić do skarbony obok konfesjonału.
 1. Jest udzielona przez Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej aż do odwołania. Uczęstniczących w liturgii zachęcamy do stosowania się do zaleceń Sanepidu.
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jadwiga BOROWIK, śp. Leonora BŁOWACKA, śp. Bogumiła MATYJASIK, śp. Lech HALUSIAK, śp. Wanda ZŁOTEK, śp. Marek GORCZYCKI. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
 1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego   błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 29 listopada 2020 r. 

Skip to content