Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W najbliższą środę, 4 marca, jest w naszej parafii Odpust parafialny z racji święta św. Kazimierza. Uroczysta suma z udziałem księży z dekanatu będzie odprawiona o g. 18.00. Sumie odpustowej przewodniczył będzie i wygłosi odpustowe kazanie,  Wicedziekan Dekanatu Police, ks. Kanonik Waldemar Szczurowski. 

2. W czwartek przypada I czwartek miesiąca i Msza św. w kościele o g. 18.00 w intencji o powołania do kapłaństwa i zakonu.

3. W czwartek, 5 marca, od 18.30 do 19.30,  w kaplicy Miłosierdzia Bożego będzie czuwanie modlitewne z Zespołem Tumultus Gaudium, związane z założycielem Ruchu-Światło-Życie, Czcigodnym Sługą Bożym Księdzem Franciszkiem Blachnickim, z racji 33 rocznicy śmierci. Zespół wszystkich serdecznie zaprasza do wspólnej modlitwy. Również w I czwartek miesiąca wspólnota „Fiat Mariae” trwać będzie na Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego od g. 19.30 do 21.30.

4. Z racji I piątku miesiąca spowiedź w kościele od g. 17.00.

5. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o g. 17.00 i kolejna dla wszystkich Droga Krzyżowa po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 17.00.

6. W sobotę Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników, z racji I soboty miesiąca, będzie odprawiona o godzinie 9.00.

7. Odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną w pierwszych dniach nowego miesiąca w dnach i czasie ustalonym z księdzem odwiedzającym.

8. W przyszłą niedzielę, 8 marca, jak zawsze w II Niedzielę Wielkiego Postu jest poświęcona misjom, tzw. Niedziela Ad Gentes. Oprócz modlitw w intencji misji, po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na cele misyjne.

9. 31 marca br. o godzinie 18.00 J.E. Ksiądz Biskup Marian Kruszyłowicz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z klas ósmych szkoły podstawowej. 

10. Osoby dorosłe przygotowujące się do bierzmowania będą miały kolejne spotkanie jutro, 2 marca, o g. 19.00 w kancelarii parafialnej.

11. Została odwołana pielgrzymka do Rzymu, której organizację w poprzednich tygodniach ogłaszaliśmy.

12. Jak zawsze w okresie Wielkiego Postu, zachęcamy, aby dar na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Szczecinie był jako jałmużna postna. Parafia ma obowiązek w skali roku przekazać na rzecz Seminarium Duchownego 31 tysięcy złotych. Koperty na ten cel są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy za włączenie się w ten obowiązek.

13. W minionym tygodniu odeszli do Boga: śp. Maria JANKOWSKA, śp. Bogumiła STĘPNIK, śp. Jerzy WĘDOŁOWSKI, śp. Bronisław SZUKAŁA, śp. Julianna SACHMATA. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.

14. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii.  Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego   błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 1 marca 2020 r. 

Skip to content