Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu

 1. Kancelaria parafialna, aż do odwołania, jest czynna tylko trzy razy w tygodniu, to  jest w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zawsze zgłosić w zakrystii po zakończeniu każdej Mszy św.
 1.  Przez cały Adwent Caritas rozprowadza w przedsionku kościoła, kartki świąteczne i świece wigilijne. Na stoliku Caritas będzie można również nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny.
 1.  Roraty w naszym kościele są w zwykłe dni o g. 7.00 rano.
 1. Nowenna do św. Andrzeja Boboli o uwolnienie od epidemii koronawirusa będzie w całej Polsce w dniach od 7-16 grudnia br. W naszej parafii Nowenna w tych samych dniach na zakończenie Mszy świętej o g. 18.00.
 1. We wtorek, 8 grudnia,  jest Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o g. 7.00, 9.00, 12.00 – Godzina Łaski i o g. 18.00.
 1. Jest możliwość przeżywania rekolekcji przygotowujących do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Może to być forma przeżycia rekolekcji adwentowych, mimo, że jest to cykl 33 konferencji, to korzystając z kilku konferencji można przyjąć, jako przeżycie rekolekcji adwentowych, również dla dzieci jest ta forma dostępna na naszej parafialnej stronie internetowej. 
 1. Jak zawsze w II Niedzielę Adwentu przeżywamy czas wspomagania poprzez modlitwę i zbiórkę do puszek Kościoła na Wschodzie. Po każdej Mszy św. będzie możliwość przy drzwiach kościoła złożyć swój dar.
 1. W przedsionku kościoła siostry urszulanki zapraszają na kiermasz hiszpańskich szopek. Zebrane fundusze przeznaczone są na modernizację pomieszczeń, z których dzieci i młodzież korzystają w domu parafialnym przy ul Łokietka. 
 1. Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdują się czasopisma katolickie. Starajmy się czytać te czasopisma. Zapłatę za dane czasopismo można wrzucić do skarbony obok konfesjonału.
 1. Jest udzielona przez Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej aż do odwołania.  Dyspensa nie zwalnia zupełnie z uczestniczenia we Mszy św. Można korzystać z telewizji. Uczęstniczących w liturgii w kościele prosimy do zachowania  zaleceń Sanepidu.
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jerzy MODZELEWSKI, śp. Zofia MADEJ, śp. Aniela DEKERT, śp. Stanisław ZAJDEL. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
 1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 6 grudnia 2020 r. 

Skip to content