Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela po Bożym Narodzeniu

  1.  W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna tylko w poniedziałek i piątek w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zawsze zgłosić w zakrystii po zakończeniu każdej Mszy św.
  1. W środę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli. Msze św w naszym kościele według porządku niedzielnego. Poświęcenie kredy i kadzidła podczas każdej Mszy św.  Taca i ofiary składane przy zabieraniu kredy i kadzidła są z przeznaczeniem na cele misyjne.
  1. Najbliższy czwartek, to I czwartek miesiąca i Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne o g. 18.00.
  1. Zawsze bezpośrednio po świętach rozpoczynała się kolęda. W tym roku nie ma kolędy w takiej formie jak bywała zawsze, czyli z wędrówką kapłana po domach i mieszkaniach, ale żeby nie pominąć udzielenie błogosławieństwa każdej rodzinie wieczorem są odprawiane Msze św. w intencji poszczególnych rodzin zamieszkałych we wskazanych adresach. Podajemy program, tak jaki był dotychczas w planie kolędowym i zapraszamy przedstawicieli rodzin do udziału we Mszy św. Zawsze jest poświęcana woda, aby można zabrać we własnych naczyniach, do swoich domów i pokropić wodą święconą swoje mieszkania. Jeżeli poszczególne rodziny, chciałyby złożyć swój dar, tak jak podczas kolędy, będzie możliwość w kopercie złożyć na tacy lub bezpośrednio na konto parafii. Numer konta jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej. Rodzinom, które już złożyły swój dar bardzo serdecznie dziękujemy. W dniu 4 stycznia o g. 18.00 ofiarujemy Mszę św. w intencji rodzin zamieszkałych przy ulicy Barnima, Sadowej i Wspólnej. We wtorek 5 stycznia  o g. 18.00 ofiarujemy Mszę św. w intencji rodzin zamieszkałych przy ul. Grzybowej i Robotniczej . W czwartek, 7 stycznia ofiarowana Msza św. będzie dla mieszkańców ul. Reja, Kadłubka, Galla-Anonima, Wkrzańskiej, Wyspiańskiego, Kochanowskiego, Długosza, Słowackiego, Pułaskiego i Kosynierów Gdyńskich. W piątek, 8 stycznia 2021 r o g. 18.00 Msza św. w intencji mieszkańców ul. Piaskowej i PCK.
  1. Kolejną zachętą dla rozwoju duchowego jest akcent położony na troskę o rodzinę. Zapraszamy wszystkie rodziny do udziału w ogólnopolskiej inicjatywie modlitewnej, trwającej od 25 grudnia do 2 lutego 2021. Celem akcji jest poświęcenie swojej rodziny Świętej Rodzinie z Nazaretu. Podczas czterdziestodniowego okresu w swoich domach poszczególne rodziny zaproszone są do codziennej modlitwy Psalmem 51, jedną dziesiątką różańca – tajemnica V chwalebna i Psalmem 121 oraz do piątkowej rodzinnej Adoracji Krzyża. Jeszcze w ramach tej akcji w każdy czwartek stycznia 2021 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego po wieczornej Eucharystii. Można wypełnić wszystkie te założenia modlitewne, albo na ile dana rodzina ma możliwości.
  1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef MIKLAS, śp. Krzysztof SIEMIENIEC, śp. Mirosława WULFOWSKA, śp. Wiesław PTASZYŃSKI, śp. Stanisława BUGAJSKA, śp. Jerzy JANULEWICZ, śp. Marian PETYNKA, śp. Ryszard STANISZ. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
  1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego   błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 3 stycznia 2021 r. 

Skip to content