Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w akcję Pomocy na święta, czy to przez podarowanie Torby Miłosierdzia, czy też przez Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, kupując świecę na stół wigilijny oraz za wszelką pomoc. Bardzo serdecznie dziękujemy również Wolontariuszom Caritas za ich pracę i wielkie zaangażowanie, Dziękujemy młodzieży, która czynnie przychodziła z pomocą.

2. Wspólne kolędowanie z Zespołem „Tumultus Gaudium”, przy smacznym cieście, herbacie, kawie, dzisiaj w niedzielę 5 stycznia od godziny 16.00, w sali kasetonowej. Serdecznie zapraszamy.

3. Jutro, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego, znane również jako święto Trzech Króli. W naszym kościele Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie kredy i kadzidła. Ofiary za kredę i kadzidło są z przeznaczeniem na cele misyjne Kościoła. Orszak Trzech Króli w Szczecinie od g. 12.00 z Placu Armii Krajowej do Katedry. W naszym kościele jutro po Mszy św. o g. 15.15 wspólne kolędowanie przy żłóbku.

4. W przyszłą niedzielę, 12 stycznia, w Niedzielę Chrztu Pańskiego, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. przyniosą na g. 10.45 świece chrzcielne do poświęcenia i odnowienia przyrzeczeń Chrztu św.

5. Trwając przy śpiewie kolęd, zapraszamy 17 stycznia br. na g. 18.30 do naszego kościoła, gdzie po Mszy św. wieczornej będzie koncert Bożonarodzeniowy, podczas którego wystąpią studenci Akademii Sztuki w Szczecinie oraz chór parafialny.

6. Od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wkrótce na stronie internetowej naszej parafii pojawi się wykaz, w którym kościele w Szczecinie odbywać się będzie spotkanie ekumeniczne.

7. Kancelaria parafialna w czasie kolędy w parafii i ferii zimowych, czyli do końca lutego 2020 roku, będzie czynna trzy razy w tygodniu, to jest w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zgłosić w zakrystii po Mszy św. o g. 7.00, 9.00 lub 18.00. Możliwość korzystania ze spowiedzi w zwykłe dni tygodnia, w czasie kolędy, będzie tylko możliwa przed rozpoczęciem Mszy św. o g. 18.00, bo jest tylko jeden ksiądz w tym czasie w kościele. Dziękujemy za zrozumienie.

8. Kolęda w najbliższym tygodniu: od g. 16.00 – we wtorek, 7 stycznia, ul. Piaskowa numery nieparzyste – w tym roku początek kolędy od numeru 99A w kierunku cyfr malejących do numeru 15 oraz numery 9, 7, 5, 3 oraz numery parzyste z ul. Piaskowej od 28 do 62. W środę, 8 stycznia 2020 roku – ul. Piaskowa numery parzyste od 64 do 110 włącznie oraz ul. Mieszka I blok 1, 2, 3. W czwartek, 9 stycznia 2020 ul. Mieszka I – blok 4, 5 ,6, 7, 8 i ul. Odrzańska. W piątek, 10 stycznia – ul. Bohaterów Westerplatte oraz ul. Zamenhofa – nieparzyste od 1 do 17 i numery parzyste z ul. Zamenhofa od 2 do 42 włącznie. W sobotę – 11 stycznia – od g. 10.00 Siedlice, następnie od g. 13.30 Siedlice nowe domy za ul. Bursztynową, ale prosimy, aby przypomnieć, które domy i pod jakim numerem są zamieszkałe i telefonicznie lub osobiście powiadomić, gdzie oczekiwany jest ksiądz z kolędą. Również w sobotę od g. 15.00 ul. Zamenhofa od numeru 44 do 50 włącznie oraz ul. Spółdzielców i Krzywa. Program całej kolędy jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii pod adresem www.kazimierz.police.info.pl Zastrzegamy, że może ulec zmianie z różnych przyczyn.

9. W minionym tygodniu odeszli do Boga: śp. Zofia DUDKOWSKA, śp. Jan BŁAŻEWICZ, śp. Jan WIŚNIEWSKI. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.

10. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii. Przypominamy, że od dłuższego już czasu nie sprzedajemy czasopism katolickich, tylko wystawione są na stolikach pod chórem, a zapłaty według ceny wskazanej na danym egzemplarzu osoby biorące czasopisma mogą wrzucić do skarbony znajdującej się obok konfesjonałów. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 5 stycznia 2020 r.

Skip to content