Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o g. 17.00 i kolejna dla wszystkich Droga Krzyżowa po zakończeniu Mszy św.  o g. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 17.00.

2. Dzisiaj, 8 marca, jak zawsze II Niedziela Wielkiego Postu jest poświęcona misjom, tzw. Niedziela Ad Gentes. Oprócz modlitw w intencji misji, będzie po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na cele misyjne.

3. Konferencja dla Żywego Różańca w najbliższą środę, 11 marca, po Mszy św. wieczornej w kościele.

4. Rekolekcje szkolne będą w dniach 16, 17 i 18 marca w godzinach przedpołudniowych.

5. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych będą w dniach 22, 23 i 24 marca br. Kazania rekolekcyjne w niedzielę będą głoszone podczas każdej Mszy św, natomiast w poniedziałek i we wtorek, czyli 23 i 24 marca, podczas Mszy św. o g. 9.00, 16.30 i 18.00.

6. 31 marca br. o godzinie 18.00 J.E. Ksiądz Biskup Marian Kruszyłowicz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z klas ósmych szkoły podstawowej. 

7. W związku z przygotowaniem do Uroczystości bierzmowania w naszej parafii, w najbliższy wtorek, 10 marca, o g. 18.30 w kościele odbędzie się spotkanie wszystkich przygotowujących się do bierzmowania.

8. W ramach cyklu modlitw w całej naszej Archidiecezji o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne naszej parafii przypada 24-godzinny czas Adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z postem i modlitwą na dzień 17 marca od g. 19.00 do 18 marca 2020 do godziny 19.00.

9. Odwołana została pielgrzymka do Rzymu, której organizację w poprzednich tygodniach ogłaszaliśmy.

10. Jak zawsze w okresie Wielkiego Postu zachęcamy, aby dar na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Szczecinie był jako jałmużna postna. Parafia ma obowiązek w skali roku przekazać na rzecz Seminarium Duchownego 31 tysięcy złotych. Koperty na ten cel są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy za włączenie się w ten obowiązek.

11. Na przyszłą niedzielę, 15 marca, młodzież oazowa przygotowuje w kawiarence parafialnej ciasto, kawę i herbatę. Możliwość korzystania w godzinach od 10.00 do 18.00.

12. Siostra Lidia planuje pielgrzymkę na Jasną Górę na dzień 30-31 maja br. Informacje u s. Lidii.

13. W minionym tygodniu odeszli do Boga: śp. Halina FIGLUS, śp.Zbigniew GÓRKIEWICZ, śp. Maria RÓŻYCKA, śp. Władysława KOSZYCZARSKA, śp. Czesław ŁAPIŃSKI, śp. Janina ŻAK. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.

14. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii.  Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego   błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 8 marca 2020 r. 

Skip to content