Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Adwentu

 1. Kancelaria parafialna, aż do odwołania, jest czynna tylko trzy razy w tygodniu, to jest w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy zawsze można zgłosić w zakrystii po zakończeniu każdej Mszy św.
 1. Przez cały Adwent Caritas rozprowadza w przedsionku kościoła, kartki świąteczne i świece wigilijne. Na stoliku Caritas można również nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny.
 1. Roraty w naszym kościele są w zwykłe dni o g. 7.00 rano.
 1. Nowenna do św. Andrzeja Boboli o uwolnienie od epidemii koronawirusa i o łaski potrzebne do pokoju społecznego jest odmiawiana w całej Polsce w dniach od 7-16 grudnia br. W naszej parafii Nowenna w tych samych dniach na zakończenie Mszy świętej o g. 18.00.
 1. Dzisiaj, 13 grudnia, obchodzimy 39 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach stanu wojennego, jak również o ofiarach z Grudnia 1970 roku, którego 50 rocznicę będziemy obchodzić 17 grudnia. Módlmy się również w intencji Ojczyzny. W kaplicy Miłosierdzia Bożego dzisiaj o g. 19.00 rozpoczyna się Jerycho różańcowe.
 1. Jest możliwość przeżywać rekolekcje przygotowujące do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Może to być forma przeżycia rekolekcji adwentowych, mimo, że jest to cykl 33 konferencji, to korzystając z kilku konferencji można przyjąć, jako przeżycie rekolekcji adwentowych, również dla dzieci. Ta forma jest dostępna na naszej parafialnej stronie internetowej.
 1. W sobotę, 19 grudnia, o g. 17.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego będzie konferencja przed chrztem dla Rodziców i Rodziców Chrzestnych, których dzieci będą przyjmować chrzest na święta, czyli 25, 26, i 27 grudnia br.
 1. Przed nami święta Bożego Narodzenia. Program Mszy św. w naszym kościele taki sam jak w ubiegłe lata. Możliwość korzystania ze spowiedzi codziennie podczas każdej Mszy św. W Wigilę Bożego Narodzenia Msza św. będzie odprawiana o g. 7.00 i 9.00, a spowiedź w dniu 24 grudnia br.od g. 9.00 do 14.00. Nie będzie Mszy św. o g. 18.00, bo w tym czasie wszyscy jesteśmy przy stole wigilijnym. Wieczorem Pasterki jak dotychczas, czyli o g. 20.00, na miarę możliwości z udziałem dzieci i jak zwykle dzieci przyniosą różnego rodzaju instrumenty. Kolejna Msza św. o godzinie 22.00 oraz Pasterka o północy. Msze św. w I i w II dzień Świąt według porządku niedzielnego.
 1. Zawsze bezpośrednio po świętach rozpoczynała się kolęda. W tym roku nie będzie kolędy w takiej formie, jak bywała zawsze, czyli z wędrówką kapłana po domach i mieszkaniach. Forma wizyty duszpasterskiej, która jest przewidziana prawem kanonicznym będzie przedstawiona w późniejszym czasie, ale żeby nie pominąć udzielenie błogosławieństwa każdej rodzinie będą codziennie odprawiane Msze św. wieczorem w intencji poszczególnych rodzin zamieszkałych we wskazanych adresach. Będziemy podawać program, tak jaki był dotychczas w planie kolędowym i zapraszać przedstawicieli rodzin do udziału we Mszy św. Będzie zawsze poświęcana woda, aby można zabrać do swoich domów i pokropić wodą święconą swoje mieszkania. Jeżeli poszczególne rodziny, chciałyby złożyć swój dar, tak jak podczas kolędy, będzie możliwość w kopercie złożyć na tacy.
 1. Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdują się czasopisma katolickie. Starajmy się czytać te czasopisma. Zapłatę za dane czasopismo można wrzucić do skarbony obok konfesjonału.
 1. Jest udzielona przez Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej aż do odwołania. Dyspensa nie zwalnia zupełnie z uczestniczenia we Mszy św. Można korzystać z telewizji. Uczęstniczących w liturgii w kościele prosimy do zachowania zaleceń Sanepidu.
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Tadeusz SZYRWIEL, śp. Stanisław CHMIELEWSKI, śp. Anna KOZIŃSKA, śp. Andrzej WOKRÓJ, śp. Teresa MIRECKA, śp. Janina RADWAN. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
 1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 13 grudnia 2020 r.

Skip to content