Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Adwentu

1. Caritas w przedsionku kościoła rozprowadza świece na stół wigilijny.

2. Poświęcone opłatki znajdują się na stolikach Caritas. Ofiara składana za opłatki jest jak każdego roku przeznaczona na zapłatę rachunków za ogrzewanie.

3. W okresie Adwentu, w zwykłe dni, Msza św. wotywna o NMP, czyli Roraty, będzie odprawiana o g. 18.00.

4. Rekolekcje Adwentowe rozpoczynają się dzisiaj z nauką rekolekcyjną podczas każdej Mszy św. i następnie nauki rekolekcyjne będą kontynuowane w poniedziałek, 16 grudnia i we wtorek – 17 grudnia – o g. 9.00, 16.30 i 18.00. Rekolekcje prowadzi Ksiądz Profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, ks. dr hab. prałat Józef Kloch, który był przez 12 lat rzecznikiem Episkopatu Polski.

5. Konferencja przed chrztem dla Rodziców i Chrzestnych, których chrzest dzieci zaplanowany jest na IV Niedzielę Adwentu oraz na I i II Dzień świąt Bożego Narodzenia, będzie w kaplicy Miłosierdzia Bożego w sobotę 21 grudnia 2019 r. o g. 17.00.

6. W przyszłą niedzielę, 22 grudnia, po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00, w kościele, Tymoteusz Kuciemba na organach i Miłosz Otto na klarnecie wykonają kilka utworów z hebrajskimi melodiami, własnych kompozycji w oczekiwaniu na Boże Narodzenie. Zapraszamy do udziału w tym małym koncercie.

7. W minionym tygodniu odeszli do Boga: śp. Jadwiga SZYPOSZYŃSKA, śp. Marian LISIAK. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.

8. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii, a na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 15 grudnia 2019

Skip to content