Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – III NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1.  Kancelaria parafialna jest czynna  w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zawsze zgłosić w zakrystii po zakończeniu każdej Mszy św.
  2. Dzisiaj, na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, po każdej Mszy św., Caritas dokona zbiórki pieniędzy do puszek na dzieła miłosierdzia.
  3. W III Niedzielę Wielkanocną rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Pamiętajmy szczególnie w tym tygodniu o czytaniu Pisma Świętego, aby każdego dnia przeczytać dowolny fragment Ewangelii. Na ten rok przewidziana jest Ewangelia według św. Marka.
  4. W niedzielę, 18 kwietnia br., czyli dzisiaj, zamiast dorocznego Marszu dla Życia, zapraszamy do udziału w akcji „Usłysz”, która odbędzie się przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie od godziny 12.00 do 21.00. Akcja „Usłysz” będzie polegać na tym, że każdy popierający wartość życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, będzie mógł dać o tym świadectwo poprzez uderzenie w dzwon „Głos Nienarodznych”, który został pobłogosławiony przez Ojca Świętego Franciszka w ubiegłym roku w Rzymie.
  5. Nauki przedślubne w naszej parafii będą w dniach od 19 do 23 kwietnia br. w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godzinie 19.00.
  6. W najbliższy piątek, 23 kwietnia przypadają Imieniny Pana Jerzego, który codziennie pomaga w zakrystii i przy ołtarzu, jako wolontariusz. Pamiętajmy z wdzięcznością, szczególnie w dniu Imienin o Panu Jerzym. Msza św. Imieninowa w Jego intencji zostanie odprawiona w piątek o g. 7.00 rano. Również w tym dniu swoje Imieniny obchodzi ks. Wojciech. Solenizant odprawi Mszę św. we własnej intencji w piątek o g. 18.00. Pamiętajmy w modlitwie i serdeczności o Solenizancie. 
  7.  Pomódlmy się za osoby z naszej parafii, które ostatnio odeszły do Pana Boga. Są to: śp. Stanisława PROCHOWNIK- KRASIŃSKA, śp. Jerzy Rokita, śp.Daniela WRONOWSKA, śp. Józef WEIDMAN, śp. Roman BUCZKOWSKI. Za tych i wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
  8. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego   błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 18 kwietnia 2021 r. 

Skip to content