Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Została udzielona dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej przez Księdza Arcybiskupa. Zachęcamy, aby osoby starsze, młodzież i dzieci w niedzielę w domu, a gromadzący się w kościele na Mszy św. nie przekroczyli jednorazowo 50 osób. Można ewentualnie pozostać na zewnątrz kościoła, jest głośnik i będzie słychać co dzieje się w kościele, a z Komunią św. księża wyjdą na zewnątrz.

2. Kancelaria parafialna od 1 marca jest ponownie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 17.30.

3. W piątki Wielkiego Postu dla wszystkich Droga Krzyżowa po zakończeniu Mszy św.  o g. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 17.00.

4. Przesunięte na inny termin są rekolekcje szkolne zapowiadane na 16-18 marca br. Nowy termin rekolekcji szkolnych będzie podany w odpowiednim terminie..

5. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych ogłaszane na  dni 22-24 marca br. są odłożone, ponieważ miał je przeprowadzić o. Jan Piątkowski, dominikanin, pracujący jako misjonarz na Ukrainie. Aktualnie nie ma on możliwości dotarcia do nas. O formie rekolekcji wielkopostnych powiadomimy w odpowiednim czasie.

6. W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach nie będzie spotkania w kościele młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Sakrament bierzmowania będzie udzielony w nowym wyznaczonym terminie, który w odpowiednim czasie podamy do wiadomości.

7. Dla naszej parafii, w ramach cyklu modlitw o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w całej naszej Archidiecezji, przypada czas Adoracji Najświętszego Sakramentu i włączone dzieło postu i modlitwy na dzień 18 od g. 19.00 do  19 marca 2020 , w środę i czwartek,do godziny 19.00. Takie zadanie postawione sobie w tym czasie na terenie naszej parafii możemy podjąć również pozostając w domu.

8. Jak zawsze w okresie Wielkiego Postu, zachęcamy, aby dar na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Szczecinie był jako jałmużna postna. Parafia ma obowiązek w skali roku przekazać na rzecz Seminarium Duchownego 31 tysięcy złotych. Koperty na ten cel są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy za włączenie się w ten obowiązek oraz za już złożone ofiary.

9. Nie będzie zapowiadanego na dziś przez młodzież oazową spotkania w kawiarence parafialnej przy ciastku, kawie, czy herbacie. 

10. Siostra Lidia planuje pielgrzymkę na Jasną Górę na dzień 30/31 maja br. Informacje u s. Lidii.

11. W minionym tygodniu odszedł do Boga śp Stanisław ŁYSIAK. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.

12. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii.  Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego   błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 15 marca 2020 r. 

Skip to content