Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu

  1.  W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna tylko w poniedziałek i środę w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zawsze zgłosić w zakrystii po zakończeniu każdej Mszy św.
  1.  Przez cały Adwent Caritas rozprowadza w przedsionku kościoła, kartki świąteczne i świece wigilijne. Na stoliku Caritas można również nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny.
  1.  Roraty w naszym kościele do czwartku włącznie o g. 7.00 rano.
  1. Przed nami święta Bożego Narodzenia. Program Mszy św. w naszym kościele taki sam jak w ubiegłe lata. Możliwość korzystania ze spowiedzi codziennie podczas każdej Mszy św. W Wigilię Bożego Narodzenia Msza św. będzie odprawiana o g. 7.00 i 9.00, a spowiedź w dniu 24 grudnia br. od g. 9.00 do 14.00. Nie będzie Mszy św. o g. 18.00, bo w tym czasie wszyscy jesteśmy przy stole wigilijnym. Wieczorem Pasterki jak dotychczas, czyli o g. 20.00, na miarę możliwości z udziałem dzieci, które przyniosą różnego rodzaju instrumenty. Kolejna Msza św. o godzinie 22.00 oraz Pasterka o północy. Msze św. w I i w II dzień Świąt według porządku niedzielnego.
  1. Zawsze bezpośrednio po świętach rozpoczynała się kolęda. W tym roku nie będzie kolędy w takiej formie, jak bywała dotychczas czyli z wędrówką kapłana po domach i mieszkaniach. Forma wizyty duszpasterskiej, która jest przewidziana prawem kanonicznym, będzie przedstawiona w późniejszym czasie, ale żeby nie pominąć udzielenie błogosławieństwa każdej rodzinie będą codziennie odprawiane Msze św.wieczorem w intencji poszczególnych rodzin zamieszkałych na wskazanych odcinkach zamieszkania. Będzie podawany program, tak jaki był dotychczas w planie kolędowym. Zapraszamy przedstawicieli rodzin do udziału we Mszy św. Zawsze będzie poświęcana woda, aby można zabrać do swoich domów i pokropić wodą święconą swoje mieszkania. Jeżeli poszczególne rodziny, chciałyby złożyć swój dar, tak jak podczas kolędy, będzie możliwość w kopercie złożenia na tacy lub bezpośrednio na konto parafii. Numer konta jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej. W dniu 28 grudnia o g. 18.00 ofiarujemy Mszę św. w intencji rodzin zamieszkałych na ul. Piłsudskiego. We wtorek 29 grudnia  o g. 18.00 ofiarujemy Mszę św. w intencji rodzin zamieszkałych przy ul. Wróblewskiego oraz w środę 30 grudnia o g. 18.00 ofiarujemy Mszę św. w intencji rodzin zamieszkałych przy ulicy Siedleckiej, Kasprowicza, Perłowej, Spokojnej, Łokietka, Chodkiewicza i Głowackiego.
  1. Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdują się czasopisma katolickie. Starajmy się czytać te czasopisma. Zapłatę za dane czasopismo można wrzucić do skarbony obok konfesjonału.
  1. Została udzielona przez Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej aż do odwołania.  Dyspensa nie zwalnia zupełnie z uczestniczenia we Mszy św. Można korzystać z telewizji. Uczestniczących w liturgii w kościele prosimy do zachowania zaleceń Sanepidu.
  1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Eugeniusz BOGACKI, śp. Barbara BRYZEK, śp. Stanisłwa LISZEWSKA, śp. Zofia WYSOCKA, śp. Bronisław SAJKOWSKI, śp. Katarzyna WOŁEK, śp. Jadwiga ŻÓŁTAK, śp. Jan PODEDWORNY, śp. Henryk KIEŁBASIEWICZ i śp. Teresa TEJMAN. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
  1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego   błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 20 grudnia 2020 r. 

Skip to content