Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Jest udzielona dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta. Dyspensa jest przedłużona do 10 maja br. włącznie. W kolejnym rozporządzeniu wskazano, że w kościele może uczestniczyć 1 osoba na 15 m kwadratowych. W naszym kościele może uczestniczyć jednocześnie 70 osób. Starajmy się dostosować do tych ograniczeń. Zachęcamy, aby w liturgii i sakramentach św. uczestniczyć również  w ciągu tygodnia. Codziennie jest Msza św. o g. 7.00, 9.00 i 18.00.  Na zakończenie każdej Mszy św. dzisiaj i po wieczornej w tygodniu śpiewamy „Suplikacje” w celu uproszenia u Pana Boga łaski oddalenia epidemii koronawirusa, jak również o deszcz.
  1. Księża parafii św. Kazimierza w Policach serdecznie pozdrawiają wszystkich należących do parafii, ale i wszystkich mieszkańców Polic, których obejmują modlitwą.
  1. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 17.30, ale bardzo prosimy by były załatwiane w tym czasie sprawy tylko konieczne.
  1. Przez cały miesiąc maj nabożeństwa majowe w kościele codziennie po zakończeniu Mszy św. wieczornej. Również przed Figurą Matki Bożej Fatimskiej przy Rondzie Pionierów Polic jest śpiewana Litania Loretańska do Matki Bożej, codziennie o g. 20.30.
  1. Zapraszamy Rodziców, którzy decydują się na I Komunię św. swoich dzieci  w dniach 20 i 21 czerwca br, na spotkanie w kościele jutro, w poniedziałek, 4 maja po zakończeniu Mszy św. i nabożeństwa majowego, czyli na g. 18.45. Rodzice, którzy zdecydowali o I Komunii swoich dzieci na 19 września 2020 roku, spotkanie będą mieli w innym czasie z uwagi na ograniczenie liczby osób, które jednocześnie mogą znajdować się w kościele.  Podajemy terminy na Uroczystość I Komunii św. w przyszłym roku, to jest w maju 2021 dla pozostałych dzieci z tego rocznika i kolejnego rocznika. I Komunia św. dla Zespołu Szkół, czyli dzieci z „Białej” 15 maja 2021, dla Szkoły Podstawowej nr 8 – sobota 22 maja 2021, dla Szkoły Podstawowej nr 3 i SOSW – sobota 29 maja 2021.
  1. Jest możliwość zrobienia nauk prześlubnych przez internet. Bliższe informacje są podane na stronie internetowej naszej parafii.
  1. Bardzo serdecznie dziękujemy wolontariuszom Parafialnego Zespołu „Caritas”, jak również wspomagającej ich młodzieży, za niesioną pomoc osobom potrzebującym.
  1. Parafialny Zespół Caritas w kiosku parafialnym, w przedsionku kościoła  rozprowadza świece, aby móc zapłacić producentom za artykuły. Niech Pan Bóg wynagrodzi za każdy gest dobra.
  1. W minionym tygodniu odszedł do Boga: śp. Jan SKORUPA. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
  1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii również za te ofiary, które przesyłane są bezpośrednio na konto parafii. Bardzo dziękujemy za okazywaną troskę i odpowiedzialność za Kościół. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 3 maja 2020 r. 

Skip to content