Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1.  Kancelaria parafialna jest czynna  w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zawsze zgłosić w zakrystii po zakończeniu każdej Mszy św.
  2. We wtorek, 27 kwietnia będzie w naszej parafii udzielany sakrament bierzmowania. W dwóch grupach o g. 16.00 i 18.00. W związku z bierzmowaniem spowiedź  święta dla grupy I dla kandydatów, świadków i rodziców w poniedziałek, 26 kwietnia br.  od godziny 16.30 i dla II grupy dla kandydatów do bierzmowania, świadków i innych członków rodziny bierzmowanych, w poniedziałek o g. 18.30.
  3. W sobotę rozpoczyna się maj i nabożeństwa majowe będą w kościele codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej oraz będzie śpiewana Litania Loretańska do Matki Bożej codziennie o g. 20.30, obok kapliczki Matki Bożej Fatimskiej przy Rondzie Pionierów.
  4. Na 1 maja zaplanowana została ogólnopolska inicjatywa modlitewna za polskich kapłanów pod hasłem „Czuwajcie i módlcie się”. Tego dnia Wspólnota „Fiat Mariae” zaprasza wszystkich parafian do modlitwy w intencji kapłanów naszej parafii o ich świętość oraz gorliwą i owocną posługę. Czuwanie modlitewne rozpocznie się w sobotę 1 maja o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego i zakończy się Apelem Jasnogórskim o g. 21.00. Dla osób, które nie mogą przyjść lub chcą w czasie pandemii zostać w domu, będzie przez stronę naszej parafii transmisja i można włączyć się w nurt modlitwy w swoich domach.
  5. Dzień 1 maja to również I sobota miesiąca i Msza św. Przebłagalna za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników o g. 9.00 w kościele, następnie w kaplicy Miłosierdzia Bożego Adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 12.00.
  6.  Pomódlmy się za osoby z naszej parafii, które ostatnio odeszły do Pana Boga. Są to: śp. Józef KRYSIAK, śp. Andrzej NIZIOŁEK, śp. Anna GIEC, śp. Jan OBOLEWICZ, śp. Leokadia GRABIŃSKA. śp. Przemysław NOWICKI, śp. Roman KOPCZYŃSKI, śp. Marian NOSEK, śp. Joanna SPEICH zd. MACIOCHA, śp. Roman BOJANOWSKI, śp. Edward MAŚNIAK, śp. Piotr BARAN. Za tych wspomnianych i wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
  7. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 25 kwietnia 2021 r. 

Skip to content