Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Nabożeństwa majowe po zakończeniu Mszy św wieczornej w kościele, czyli około godziny 18.30. Natomiast przed Figurą Matki Bożej Fatimskiej, przy Rondzie Pionierów Polic, Litania Loretańska jest śpiewana codziennie w maju o g. 20.30, kończona Apelem Jasnogórskim ok. 21.00.
 2. W najbliższych dniach będzie „Biały Tydzień” dla dzieci, które przyjęły I Komunię św. Codziennie o g. 18.00 dzieci będą uczestniczyły we Mszy św i przystąpią do Komunii św.
 3. Rocznica I Komunii św. będzie w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, to jest w niedzielę 9 czerwca o g. 10.45.
 4. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w ewangelizacji „Misja na 1000  placach”, według zachęty Papieża Franciszka, aby wyjść z ewangelizacją na ulice i obrzeża miast. Pośród wielu miast i miejscowości, w kolejne niedziele, do 2 czerwca włącznie,  w godzinach od 15.00 do 17.30, taka misja odbywa się również w Policach na deptaku pomiędzy ul. Kard. Wyszyńskiego a ul. Przyjaźni.
 5. Jutro 13 maja przypada 38 rocznica zamachu na życie św. Jana Pawła II. Módlmy się w tym dniu szczególnie za Kościół w świecie, o łaski potrzebne dla Papieża i całego Kościoła w świecie.
 6. 13 maja od g. 19.00 rozpocznie się dobowa modlitwa w intencji Ojczyzny tzw. „Jerycho Różańcowe”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w trosce o dobro Polski. Adoracja przez całą dobę w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 7. W czwartek, 16 maja, przypada dzień Imienin naszego Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy w modlitwie o Metropolicie.
 8. Oaza zaprasza młodzież po trzeciej klasie gimnazjum na rekolekcje wakacyjne w Krajniku Górnym od 3 do 19 sierpnia. Więcej informacji u ks. Marcina.
 9. Z racji przypadającej 99 rocznicy Urodzin św. Jana Pawła II, w najbliższą niedzielę młodzież oazowa będzie sprzedawać kremówki. Pieniądze zebrane z tej okazji zasilą rekolekcyjny fundusz oazowy.
 10. Jest organizowana kolonia dla młodzieży szkół średnich i studentów w Karpatach Ukraińskich w terminie od 20 – 30 sierpnia br. Szczegółowe informacje u ks. Łukasza.
 11. Nauki przedślubne ostatnie przed wakacjami, przewidziane są w dniach od 3 do 7 czerwca włącznie o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stefania CIECHANOWICZ, Kazimierz JAMROZIŃSKI, Lech BIAŁEK, Mieczysław MATYSIAK, Sabina KUBINA.  Dla wszystkich zmarłych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące za którymi się nikt nie modli, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen”.
 13. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii, a na  nadchodzący tydzień wszystkim życzymy wielu łask Bożych i udzielamy kapłańskiego  błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 12 maja 2019

Skip to content