Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Udzielona została dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Zachęcamy, aby osoby starsze, młodzież i dzieci pozostawały w niedzielę w domu, a gromadzący się w kościele na Mszy św. nie przekroczyli jednorazowo liczby 50 osób. Można ewentualnie pozostać na zewnątrz kościoła, jest głośnik i będzie słychać co dzieje się w kościele, a z Komunią św. księża wyjdą na zewnątrz. Dyspensa jest udzielona do 29 marca br. włącznie. Dzisiaj na zakończenie każdej Mszy świętej, a w tygodniu codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej śpiewamy „Suplikacje” w celu uproszenia u Pana Boga łaski oddalenia epidemii koronawirusa.

2. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 17.30.

3. W środę, 25 marca, przeżywamy Uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św. jak w tygodniu. Wieczorem, o g. 18.00 Msza św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ale już liturgia z Uroczystości Zwiastowania NMP. Podczas Mszy św. wieczornej kolejnych 12 osób odda się w Macierzyńską Niewolę Miłości Maryi.

4. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla wszystkich po zakończeniu Mszy św.  o g. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g.17.00.

5. W czasie zawieszenia zajęć w szkołach nie będzie spotkania w kościele młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Sakrament bierzmowania będzie udzielony w nowym wyznaczonym terminie, o którym w odpowiednim czasie poinformujemy.

6. Dziękujemy za włączenie się w obowiązek utrzymania Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz za już złożone ofiary. Ten dar można składać również na konto parafii. Numer jest podany na przekazach znajdujących się na stolikach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej naszej parafii.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy wolontariuszom Parafialnego Zespołu Caritas za niesioną pomoc osobom odbywającym kwarantannę w internacie w Policach, jak również innym osobom potrzebującym pomocy. Dziękujemy za ich pracę i  poświęcenie swojego czasu dla niesienia pomocy potrzebującym w różnych sytuacjach życiowych.

8. W minionym tygodniu odeszli do Boga: śp. Weronika DOMAŃSKA zd. Niedźwiecka, śp. Krystyna SZCZEBLIŃSKA , śp. Józef MOFINA. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

9. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii.  Nie ma zbieranej tacy podczas Mszy świętej niedzielnej, ale dar, który został przyniesiony przed ołtarz, można wrzucić do skarbony przy drzwiach kościoła, obok konfesjonałów. Również za czasopisma wrzucamy równą wartość do skarbony obok konfesjonału, lub na konto parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 22 marca 2020 r.

Skip to content