Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu

  1.  Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zawsze zgłosić w zakrystii po zakończeniu każdej Mszy św.
  2. W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o g. 17.00 i dla wszystkich po zakończeniu Mszy św. wieczornej.
  3. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 17.00. 
  4. Parafialny zespól Caritas w przedsionku kościoła rozprowadza świece świąteczne i baranki wielkanocne.
  5.  W piątek 19 marca o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpoczęcie dobowej adoracji w przypadającej kolejności w poszczególnych parafiach Archidiecezji modlitwy i postu w intencji o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu. Parafia św. Kazimierza w Policach, jest zaproszona do tej modlitwy od g. 19.00  – 19 marca do 19.00 –  20 marca. Zachęcamy do tej modlitwy.
  6. W dniu 19 marca jest Uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła Powszechnego, Patrona mężczyzn, szczególnie ojców. Poprzez Nowennę do św. Józefa chcemy przygotować się do tej Uroczystości. Od 10 marca br., jest  codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej Nowenna do św. Józefa, w której  zawierzamy Kościół i nasze rodziny św. Józefowi.
  7. Sakrament bierzmowania będzie udzielony w naszej parafii w dniu 27 kwietnia br. Przygotowaniem osób w wieku ponad szkołą podstawową, którzy chcą przystąpić do bierzmowania, zajmuje się Ksiądz Marcin Kózka. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Marcinem. 
  8. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Szczecinie.
  9.  Pomódlmy się za osoby z naszej parafii, którzy ostatnio odeszli do Pana Boga. Są to: śp. Karol RADECKI, śp. Kazimiera KŁAPA, śp. Grzegorz DEMIESZKIEWICZ, śp. Henryk KLEDZIK. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
  10. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego   błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 14 marca 2021 r.

Skip to content