Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrztu Pańskiego

  1.  W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna tylko w poniedziałek, środa i piątek w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zawsze zgłosić w zakrystii po zakończeniu każdej Mszy św.
  1. W środę 13 stycznia br. od g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpoczęcie dobowej modlitwy w intencji Ojczyzny „Jerycho Różańcowe”.
  1. Zawsze bezpośrednio po świętach rozpoczynała się kolęda. W tym roku nie ma kolędy w takiej formie jak zawsze, czyli z wędrówką kapłana po domach i mieszkaniach, ale żeby nie pominąć udzielenia błogosławieństwa każdej rodzinie wieczorem odprawiane są Msze św. w intencji poszczególnych rodzin zamieszkałych we wskazanych adresach. Podajemy program, tak jaki był dotychczas w planie kolędowym i zapraszamy przedstawicieli rodzin do udziału we Mszy św. Jest zawsze poświęcana woda, aby można było ją zabrać we własnych naczyniach, do swoich domów i pokropić wodą święconą swoje mieszkania. Jeżeli poszczególne rodziny, chciałyby złożyć swój dar, tak jak podczas kolędy, będzie możliwość w kopercie złożyć na tacy lub bezpośrednio na konto parafii. Numer konta jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej. Rodzinom, które już złożyły swój dar bardzo serdecznie dziękujemy. W poniedziałek, 11 stycznia o g. 18.00 ofiarujemy Mszę św. w intencji rodzin zamieszkałych przy ulicy Mieszka I, Odrzańska, Bohaterów Westerplatte, Zamenhofa, Spółdzielców i Krzywa. We wtorek 12 stycznia o g. 18.00 ofiarujemy Mszę św. w intencji rodzin zamieszkałych przy ul. Bursztynowa, Bankowa, Przybora i Kardynała Wyszyńskiego – numery nieparzyste. W środę, 13 stycznia, ul. Kardynała Wyszyńskiego – numery parzyste i ul. Korczaka, Kresowa i Świętego Kazimierza. W czwartek, 14 stycznia, Msza św. będzie ofiarowana dla mieszkańców ul. Roweckiego, 26 Kwietnia, Przyjaźni, Okulickiego, 1 Maja, Armii Krajowej. W piątek, 15 stycznia 2021 r o g. 18.00 Msza św. w intencji mieszkańców ul. Licealna, Tanowska, Usługowa, Fabryczna oraz zamieszkałych w Trzeszczynie i Siedlicach.
  1. Kolejną zachętą dla rozwoju duchowego jest akcent położony na troskę o rodzinę. Zapraszamy wszystkie rodziny do udziału w ogólnopolskiej inicjatywie modlitewnej „Nazaret Moim Domem”, trwającej od 25 grudnia do 2 lutego 2021. Celem akcji jest poświęcenie swojej rodziny Świętej Rodzinie z Nazaretu. W każdy czwartek stycznia 2021 jest Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego po wieczornej Eucharystii. Można wypełnić wszystkie te założenia modlitewne, przedstawione w propozycji ćwiczeń duchowych, umieszczonych na stronie internetowej naszej parafii, albo na ile dana rodzina ma możliwości.
  1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jadwiga SKŁADOWSKA, śp. Teresa PAWŁOWSKA, śp. Jan SAŁAGAN, śp. Zdzisław POCIECHA, śp. Marek GADAJ, śp. Helena ŚNIEŻKO, śp. Jakub HARBATOWICZ. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
  1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 10 stycznia 2021 r. 

Skip to content