Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Zapraszamy 17 stycznia br. na g. 18.30 do naszego kościoła – tego dnia po Mszy św. wieczornej odbędzie się Koncert Bożonarodzeniowy, w czasie którego wystąpią studenci Akademii Sztuki w Szczecinie oraz chór parafialny.

2. Od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Na stronie internetowej naszej parafii jest dostępny wykaz kościołów poszczególnych wyznań w Szczecinie, gdzie odbywać się będą spotkania ekumeniczne.

3. Kancelaria parafialna na czas kolędy w parafii i ferii zimowych, czyli do końca lutego 2020 roku, będzie czynna trzy razy w tygodniu, to jest w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zgłosić w zakrystii po Mszy św. o g. 7.00, 9.00 lub 18.00. Możliwość korzystania ze spowiedzi w zwykłe dni tygodnia w czasie trwania kolędy, będzie możliwa tylko przed rozpoczęciem Mszy św. o g. 18.00, ponieważ w tym czasie jest tylko jeden ksiąd w kościele. Dziękujemy za zrozumienie.

4. Ogłoszenie od oazy młodzieżowej, która zaprasza na przyszłą niedzielę, 19 stycznia, w godzinach od 10.00 do 18.00, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, do kawiarenki na ciasta, kawę, herbatę czy gorącą czekoladę.

5. Kolęda w najbliższym tygodniu: od g. 16.00 – w poniedziałek,13 stycznia – ul. Bursztynowa oraz ul. Bankowa numery parzyste od 2 do 16 włącznie i nieparzyste od numeru 5 do 25 włącznie. We wtorek, 14 stycznia – ul. Bankowa numery parzyste od 20 do 26 włącznie i numery nieparzyste od 27 do 57 i ul. Przybora oraz we wtorek ul. Kard. Wyszyńskiego numery nieparzyste od 1 do 29 włącznie W środę, 15 stycznia 2020 roku – ul. Kard. Wyszyńskiego numery nieparzyste od 33 do 89 włącznie i z parzystych blok numer 4 z klatkami A ,B, C i numer 6 z klatkami A, B, C, D, E. W czwartek, 16 stycznia 2020 ul. Kard. Wyszyńskiego numery parzyste od 2 do 20 włącznie. W piątek, 17 stycznia – ul. Kard. Wyszyńskiego od numeru 22 do 48 włącznie. W sobotę, 18 stycznia – ul. Kard. Wyszyńskiego od numeru 50 do 60 włącznie oraz ulice Korczaka, Kresowa i Świętego Kazimierza. Program całej kolędy jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii pod adresem www.kazimierz.police.info.pl Zastrzegamy, że z różnych powodów może on ulec zmianie.

6. W przyszłą niedzielę, 19 stycznia, swoje imieniny obchodzi ks. Mariusz. Solenizant Mszę św. w swojej intencji, na prośbę Żywego Różańca, odprawi o g. 12.00. Pamiętajmy o modlitwie i życzliwości dla Księdza Mariusza.

7. W minionym tygodniu odeszli do Boga: śp. Wojciech WAJS, śp. Helena SZULC, śp. Krzysztof BORAWSKI, śp. Danuta KLUGE. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.

8. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii. Przypominamy, że od dłuższego już czasu nie sprzedajemy czasopism katolickich, tylko wystawione są one na stolikach pod chórem, a zapłatę według ceny wskazanej na danym egzemplarzu, można wrzucić do skarbony znajdującej się obok konfesjonałów. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 12 stycznia 2020 r.

Skip to content