Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA 2021

  1.  Kancelaria parafialna jest czynna  w poniedziałek,  środę i piątek w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zawsze zgłosić w zakrystii po zakończeniu każdej Mszy św.
  2. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Msza św. w godzinie Miłosierdzia Bożego o g. 15.00 . Rozpoczęcie Mszy św. bezpośrednio po odmówionej w kościele Koronce do Miłosierdzia Bożego. Przez całą niedzielę, jak jest to w zwyczaju naszej parafii składamy w pustym Grobie Jezusa czerwone goździki, jako wyraz wdzięczności za Odkupienie i Zmartwychwstanie.
  3. Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia i na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, czyli 18 kwietnia po każdej Mszy św. Caritas dokona zbiórki pieniędzy do puszek na dzieła miłosierdzia.
  4. We wtorek, 13 kwietnia o g. 19.00, w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpocznie się Jerycho Różańcowe.
  5. W niedzielę, 18 kwietnia br., zamiast dorocznego Marszu dla Życia, zapraszamy do udziału w akcji „Usłysz”, która odbędzie się przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie od godziny 12.00 do 21.00. Akcja „Usłysz” będzie polegać na tym, że każdy popierający wartość życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, będzie mógł dać o tym świadectwo poprzez uderzenie w dzwon „Głos Nienarodznych”, który został pobłogosławiony przez Ojca Świętego Franciszka w ubiegłym roku w Rzymie.
  6. Nauki przedślubne w naszej parafii będą w dniach od 19 do  23 kwietnia br. w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godzinie 19.00.
  7.  Pomódlmy się za osoby z naszej parafii, które ostatnio odeszły do Pana Boga. Są to: śp. Urszula KALISZAK, śp. Stanisława BARANOWSKA, śp. Alina PARASZKIEWICZ, śp. Jan KMIECIAK, śp. Ryszard HENDRYKOWSKI, śp. Wanda WINTER-ZATYKA, śp. Jacek RATAJCZAK, śp. Bernard SZYMAŃSKI. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
  8. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego   błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 11 kwietnia 2021 r.

Skip to content