Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 2019

  1. Kancelaria parafialna czynna w najbliższym tygodniu w poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach od 16.00 – 17.30.
  2. Dzisiaj  Niedziela Miłosierdzia. Wielkość święta Miłosierdzia Bożego polega na szczególnej obietnicy, którą dał św. siostrze Faustynie Pan Jezus, a mianowicie na zupełnym odpuszczeniu win i kar, czyli otrzymaniu takiej łaski, jaką otrzymujemy podczas chrztu św.. Warunkiem otrzymania odpustu jest przystąpienie tego dnia do sakramentu pokuty i pojednania, lub posiadanie stanu łaski uświęcającej, Komunii św.. odmówienie modlitw w intencjach papieskich i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Łaski te możemy otrzymywać w ciągu całego dnia, ale szczególne w Godzinie Miłosierdzia. Msza św. w Godzinie Miłosierdzia będzie odprawiona o g. 15.00, nie tylko dla przedszkolaków. Na początku odmówimy Koronka do Miłosierdzia Bożego. Przez cała niedzielę, jak jest to w tradycji parafii, do pustego Grobu Pana Jezusa przynosimy czerwone goździki, jako znak naszej wdzięczności za Zmartwychwstanie i dostępność nas wszystkich do źródeł Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się również Tydzień Miłosierdzia. Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, czyli w przyszłą niedzielę, 5 maja, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia pod patronatem Parafialnego Zespołu Caritas.
  3. W tygodniu pierwsze dni nowego miesiąca, W czwartek o g. 18.00,  Msza św. z daru wszystkich uczestników Mszy św. w intencji o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu. W piątek spowiedź dla praktykujących pierwsze piątki miesiąca  od godziny 17.00 i o g. 18.00 Msza św. z Komunią świętą wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, zakończona nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę miesiąca, o g. 9.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników, z daru uczestników Mszy św.
  4. Od środy rozpoczyna się maj i nabożeństwa majowe po zakończeniu Mszy św. wieczornej w kościele, czyli około godziny 18.30. Natomiast przy Figurze Matki Bożej Fatimskie przy Rondzie Pionierów Polic będzie śpiewana codziennie w maju Litania Loretańska o g. 20.30, zakończona Apelem Jasnogórskim ok. 21.00.
  5. 3 maja obchodzimy święto NMP Królowej Polski. Nie ma obowiązku pod grzechem ciężkim uczestnictwa we Mszy św, ale zachęcamy do udziału we Mszy św. w intencji Ojczyzny o g. 11.00. Pozostałe Msze św. jak w tygodniu, czyli o g. 7.00, 9.00 i 18.00.
  6. W sobotę, 4 maja br., w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie Archidiecezjalne spotkanie Żywego Różańca. Wyjazd z naszej parafii wraz z księdzem Andrzejem o g. 8.30. Zapisy u Zelatorek Żywego Różańca.
  7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janusz KISZKURNO, Ewa NOWOWIEJSKA.  Dla wspomnianych zmarłych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
  8. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii, a na  nadchodzący tydzień wszystkim życzymy wielu łask Bożych i udzielamy kapłańskiego  błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 28 kwietnia 2019

Skip to content