Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – NIEDZIELA PALMOWA 2019

  1. W Wielkim Tygodniu Msze św. do środy włącznie o g. 7.00, 9.00 i 18.00. W Wielki Czwartek odprawiona będzie tylko Msza Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00. Tego dnia w bazylice katedralnej w Szczecinie Msza św. z poświęceniem Oleju Krzyżma i Oleju Chorych oraz odnowienie przyrzeczeń kapłańskich o g. 10.00. W Wielki Piątek w całym Kościele Katolickim nie odprawia się Mszy św. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego, a następnie Droga Krzyżowa w kościele. Liturgia Wielkiego Piątku z adoracją Krzyża o g. 18.00. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża są z przeznaczeniem na utrzymanie miejsc związanych z życiem, śmiercią i zmartwychwstaniem Pana Jezusa w Ziemi Świętej. W Wielką Sobotę również nie ma Mszy św. Poświęcenie pokarmów będzie w kościele od g. 10.00, co pół godziny do godziny 15.00. Poświęcenie pokarmów w Siedlicach pod krzyżem o g. 11.00 i w Trzeszczynie o g. 12.00. Przy poświęceniu pokarmów, jak jest to w zwyczaju naszej parafii, będzie zbierana ofiara tworząca fundusz na konkretny cel. W tym roku ofiary złożone na tacy podczas poświęcenia pokarmów będą przeznaczone na zbudowanie bezpośredniego wejścia do kancelarii parafialnej od strony parkingu przy ul. Kardynała Wyszyńskiego. Liturgia z Wigilii Zmartwychwstania Pana Jezusa z poświęceniem ognia rozpocznie się o g. 20.00. Pamiętajmy, aby na tę liturgię przynieść ze sobą świece.
  2. W dniach Wielkiego Tygodnia możliwość spowiedzi św. będzie w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed i podczas każdej Mszy św. W Wielki Czwartek spowiedź od g. 17.00 do 18.00. Później rozpocznie się liturgia, w którą koncelebrować będą wszyscy kapłani. Możliwość spowiedzi wznowimy w godz. od 21.00 do 22.00. W Wielki Piątek rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i dyżury w konfesjonałach od g. 9.00 przez cały dzień z przerwą na czas Liturgii Wielkiego Piątku i po zakończeniu Liturgii przez całą noc z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę do g. 6.00 rano. Przerwa na zrobienie porządku w kościele do g. 10.00 i od g. 10.00 możliwość korzystania ze spowiedzi przez cały dzień do g. 20.00.
  3. Rezurekcja odprawiona zostanie o godzinie 6.00 rano w Wielkanoc. Nie będzie Mszy św. o g. 7.00, w Wielkanoc, ale następne już od g. 8.00 według porządku niedzielnego. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.
  4. Kancelaria parafialna czynna w Wielkim Tygodniu tylko w poniedziałek, wtorek i środę w godzinach od 16.00-17.30.
  5. W związku z pytaniami o terminy I Komunii św. i Rocznicy I Komunii św., informujemy, że w tym roku jest tylko jedna I Komunia św. w dwóch grupach, w sobotę 11 maja 2019 roku o g. 10.00 i 12.00, natomiast Rocznica I Komunii św. jest zaplanowana w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli w dniu 9 czerwca 2019 w jednej grupie o g. 10.45.
  6. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii.
  7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Henryk CIELUCH, Jolanta LEWANDOWSKA, Henryk SZYMAŃSKI, Piotr SZYNDLER, Marcin BACZUL. Dla wspomnianych zmarłych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen”.
  8. Na dzisiaj i nadchodzący tydzień wszystkim życzymy wielu łask Bożych i udzielamy kapłańskiego  błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii 
Police, 14 kwietnia 2019