Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – NIEDZIELA PALMOWA 2021

 1.  Kancelaria parafialna w tym tygodniu jest czynna w poniedziałek i środę w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zawsze zgłosić w zakrystii po zakończeniu każdej Mszy św.
 1. W Wielki Czwartek, 1 kwietnia, jest tylko jedna Msza św, Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00 bez obrzędu umycia nóg. Możliwość korzystania ze spowiedzi w Wielki Czwartek od g. 17.00 i po liturgii do g. 22.00.
 1. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa w kościele o g. 15.00.  Możliwość spowiedzi od g. 10.00 przez cały dzień do g. 18.00 z przerwą na Liturgię Wielkiego Piątku. W czasie Liturgii Wielkiego Piątku nie będzie ucałowania krzyża, uczyni to tylko celebrans, a wszyscy adorują krzyż uniesiony do góry z miejsca, gdzie przebywają w kościele przy śpiewie pieśni wielkopostnych. W tym czasie będzie możliwość złożyć swój dar na tacę z przeznaczeniem na utrzymanie miejsc w Ziemi Świętej związanych z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Chrystusa.
 1. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 80 osób z zachowaniem odległości 1,5 metra, chyba, że są rodziną z tego samego domu, to wtedy mogą być obok siebie. Starajmy się utrzymać tę odległość również w kolejce do konfesjonału, czy przystępowania do Komunii św. Spowiedź po Liturgii Wielkiego Piątku będzie przez całą noc i cały dzień w  Wielką Sobotę do g. 20.00, czyli do Liturgii Wigilii Paschalnej.
 1. Poświęcenie pokarmów będzie przed kościołem z zachowaniem odległości między sobą przynajmniej 1,5 metra. Gdyby była pogoda deszczowa, to zatrzymamy się pod parasolami. Poświęcenia odbywać się będą co pól godziny od godziny 9.00 do g. 15.00. W Trzeszczynie pod krzyżem o g. 11.00 i w Siedlicach pod krzyżem przy wyjeździe w kierunku Szczecina o g. 12.00.
 1. Rezurekcja w Wielkanoc o g. 6.00 rano bez procesji. Po ogłoszeniu faktu Zmartwychwstania Chrystusa celebrans z asystą przy dźwięku dzwonów wyjdzie z Najświętszym Sakramentem na schody kościoła i pobłogosławi Najświętszym Sakramentem parafię i wróci do ołtarza.
 1. Msze św. w Wielkanoc po rezurekcji będą odprawiane od g. 8.00 według porządku niedzielnego z dodatkową Mszą św. o g. 16.30. 
 2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. Taca zbierana w Poniedziałek Wielkanocny jest z przeznaczeniem na KUL i Wydział Teologiczny US.
 1. Rekolekcje wielkopostne „Na progu Paschy” odbędą się w Bazylice Katedralnej w Szczecinie w dniach 29-31 marca w godzinach od 19.00 do 21.00. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Lucjan Chronchol, Prefekt Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.
 1. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Szczecinie.
 1.  Pomódlmy się za osoby z naszej parafii, którzy ostatnio odeszli do Pana Boga. Są to: śp. Robert SZPEJDA, śp. Sabina GAWRON, śp. Marek ORLIK, śp. Krystyna MATKOWSKA, śp. Edward BIERNACKI, śp. Krystyna MAJEWSKA, śp. Dawid FRĄCZEK, śp. Józef KONARZEWSKI, śp. Zofia KOTKOWSKA, śp. Jan FLORCZAK, śp. Maria WALKOWSKA, śp. Andrzej RYCHTER Za wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego   błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 28 marca 2021 r. 

Skip to content