Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny

 1.  W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna tylko w poniedziałek i środę w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zawsze zgłosić w zakrystii po zakończeniu każdej Mszy św.
 1. Msza św. na zakończenie roku 2020 z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym w czwartek, 31 grudnia o g. 18.00.
 1. W Nowy Rok, 1 stycznia 2021, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. według porządku niedzielnego. Jest to zarazem I piątek miesiąca. Spowiedź podczas każdej Mszy św.
 1. W I sobotę miesiąca, 2 stycznia 2021, o g. 9.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. do g. 12.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 1. Zawsze bezpośrednio po świętach rozpoczynała się kolęda. W tym roku nie będzie kolędy w takiej formie jak do tej pory, czyli z wędrówką kapłana po domach i mieszkaniach. Forma wizyty duszpasterskiej, która jest przewidziana prawem kanonicznym będzie przedstawiona w późniejszym czasie, ale żeby nie pominąć udzielenia błogosławieństwa każdej rodzinie będą codziennie odprawiane Msze św. wieczorem w intencji poszczególnych rodzin zamieszkałych na wskazanych odcinkach zamieszkania. Będzie podawany program, tak jaki był dotychczas w planie kolędowym i zapraszamy przedstawicieli rodzin do udziału we Mszy św. Będzie zawsze poświęcana woda, aby można zabrać we własnych naczyniach, do swoich domów i pokropić wodą święconą swoje mieszkania. Jeżeli poszczególne rodziny, chciałyby złożyć swój dar, tak jak podczas kolędy, będzie możliwość w kopercie złożyć na tacy lub bezpośrednio na konto parafii. Numer konta jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej. W dniu 28 grudnia o g. 18.00 ofiarujemy Mszę św. w intencji rodzin zamieszkałych na ul. Piłsudskiego. We wtorek 29 grudnia  o g. 18.00 ofiarujemy Mszę św. w intencji rodzin zamieszkałych przy ul. Wróblewskiego oraz w środę 30 grudnia o g. 18.00 ofiarujemy Mszę św. w intencji rodzin zamieszkałych przy ulicy Siedleckiej, Kasprowicza, Perłowej, Spokojnej, Łokietka, Chodkiewicza i Głowackiego. 
 1. Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdują się czasopisma katolickie. Starajmy się czytać te czasopisma. Zapłatę za dane czasopismo można wrzucić do skarbony obok konfesjonału.
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom z Caritasu i wszystkim osobom pomagającym w Caritas za wielką pracę, którą wykonują na rzecz osób potrzebujących pomocy. Czynią to zawsze bez pobierania za pracę opłaty, szczególnie dziękujemy za ten okres przedświąteczny. Dziękujemy również wszystkim za pomoc okazywaną, czy to przez zakup świecy na stół wigilijny, jak również przychodzącym z artykułami żywnościowymi, aby było z czego zrobić paczki żywnościowe. Niech Pan Bóg wynagrodzi za każdy gest dobra.
 1. Jest udzielona przez Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej aż do odwołania. Dyspensa nie zwalnia zupełnie z uczestniczenia we Mszy św. Można korzystać z telewizji i innych form dostępnych dla rozwoju duchowego. Uczestniczących w liturgii w kościele prosimy do zachowania zaleceń Sanepidu.
 1. Kolejną zachętą dla rozwoju duchowego jest akcent położony na troskę o rodzinę. Zapraszamy wszystkie rodziny do udziału w ogólnopolskiej inicjatywie modlitewnej, trwającej od 25 grudnia do 2 lutego 2021. Celem akcji jest poświęcenie swojej rodziny Świętej Rodzinie z Nazaretu. Podczas czterdziestodniowego okresu w swoich domach poszczególne rodziny zaproszone są do codziennej modlitwy Psalmem 51, jedną dziesiątką różańca – tajemnica V chwalebna i Psalmem 121 oraz piątkowej rodzinnej Adoracji Krzyża. Jeszcze w ramach tej akcji w każdy czwartek stycznia 2021 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego po wieczornej Eucharystii. Można wypełnić wszystkie te założenia modlitewne, albo na ile dana rodzina ma możliwości.
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Elżbieta OGON, śp. Józef NOWIK, śp. Józef JANAS, śp. Wiesław ORZECH. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
 1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego   błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police,  27 grudnia 2020 r.

Skip to content