Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

1. W naszej parafii trwają katechezy neokatechumenalne. Odbywają się one w każdy poniedziałek i czwartek o g. 19.00 w kościele. Osoby dorosłe, które chcą przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, prosimy o udział w tych katechezach, – jest to jedna z form przygotowania. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w katechezach.

2. We wtorek na zakończenie Mszy św. o g. 18.00 kolejna Nowenna za wstawiennictwem św. Urszuli Ledóchowskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Zespół „Tumultus Gaudium” zaprasza na czuwanie modlitewne, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, w każdy ostatni czwartek miesiąca, do kaplicy Miłosierdzia Bożego na g. 18.30. Najbliższe spotkanie odbędzie się 31.10.2019 i będzie połączone z przygotowaniem do przeżywania dnia Wszystkich Świętych.

4. W najbliższy czwartek ze względu na dzień przed Uroczystością Wszystkich Świętych nie będzie Mszy św. o g. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Również jest odwołana Msza św. o g. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego na listopad, grudzień, styczeń, bo zbliża się czas na modlitwę i wypominki za zmarłych, potem Roraty i następnie kolęda.

5. W piątek, 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą odprawiane o godzinie 7.00, 8.00 i 9.30. Na cmentarzu przy ołtarzu polowym Msza św. za wszystkich zmarłych zostanie odprawiona o g. 12.00. Przed Mszą św., o godziny 11.30 od ołtarza polowego wyruszy procesja po cmentarzu ze stacjami modlitw za wszystkie stany Kościoła. Wieczorem o godz. 17.30 w kościele odmawiane będą wypominki za zmarłych, po czym zostanie odprawiona jeszcze jedna Msza św. o godzinie 18.00, dla tych, którzy nie mieli możliwości wcześniej uczestniczyć w Eucharystii. Dla tych, którzy praktykują I piątki miesiąca, w piątek, 1 listopada, spowiedź od. 17.00.

6. W sobotę, 2 listopada jest Dzień Zaduszny. Dzień szczególnej modlitwy za wszystkich zmarłych. Msze św. będą odprawiane w naszym kościele o godzinie 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Mimo, że jest to I sobota miesiąca przez cały dzień obowiązuje żałobny charakter Mszy św. Pomimo, że o godz. 18.00 zazwyczaj odprawiana jest Msza św. z formularza niedzielnego, to w tę sobotę ze względu na Dzień Zaduszny odprawiona zostanie ona jako trzecia Msza święta z formularza Dnia Zadusznego. Komunię św. w praktyce I soboty miesiąca można przyjąć na wybranej Mszy św.

7. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych, pod warunkiem nawiedzenia cmentarza lub kościoła, udział we Mszy św i stan łaski uświęcającej, aby można przyjąć Komunię św. oraz modlitwa według intencji Ojca Świętego lub za Ojca Świętego.

8. W poniedziałek, 4 listopada, o g. 12.00 odbędzie się spotkanie modlitewne przy brzozowym krzyżu na placu byłej fabryki benzyny syntetycznej, obok muzeom „Skarb”, przy zbiegu ul. Licealnej i Spółdzielczej. Serdecznie zapraszamy do udziału w modlitwie za tych, którzy zginęli na terenie fabryki, jako więźniowie obozu koncentracyjnego i innych obozów pracy przymusowej.

9. Na stolikach pod chórem wyłożone są kartki na wypominki. Wypominki wraz z ofiarą można składać w kopercie na tacy podczas Mszy św, jak również bezpośrednio w zakrystii i kancelarii parafialnej.

10. Gościmy zespół śpiewaków z Białorusi. Podczas każdej Mszy św. śpiewają pieśni religijne, a po zakończeniu Mszy św. będą sprzedawać płyty z utworami w ich wykonaniu.

11. Módlmy się za zmarłych w minionym tygodniu z naszej parafii. śp. Anna JANCZURA, śp. Irena KOKUCIUK. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

12. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii, a na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 27 października 2019

Skip to content