Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

1. Wolontariusze Caritas przy głównym wyjściu z kościoła będą rozdawali Torby Miłosierdzia, które można napełnić produktami żywnościowymi z długim terminem przydatności do spożycia oraz artykułami czystości. Zachęcamy również do nabywania rozprowadzanych przez Caritas Kalendarzy Adwentowych. W środku znajdują się czekoladki wraz z zadaniami do wykonania w czasie Adwentu.

2. Poświęcone opłatki znajdują się na stolikach Caritas. Ofiara składana za opłatki, jest jak każdego roku przeznaczona na zapłatę rachunków za ogrzewanie.

3. Nasza Archidiecezja podjęła się budowy kościoła i szkoły na Madagaskarze. Niesiona pomoc ludziom tam zamieszkującym będzie trwałym pomnikiem – wotum za 50 lat istnienia naszej diecezji. Dzisiaj, w Uroczystość Chrystusa Króla, będzie po każdej Mszy św. zbiórka pieniędzy do puszek, jako nasz osobisty wkład w to dzieło.

4. Wypominki wraz z modlitwą za wszystkich zmarłych poleconych na listopad, są czytane codziennie według daty wskazanej na kartce wypominkowej do końca listopada o g. 17.30.

5. Zespół „Tumultus Gaudium” zaprasza na czuwanie modlitewne przy wystawionym Najświętszym Sakramencie w ostatni czwartek miesiąca, czyli 28 listopada, od godziny 18.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Będzie to czas duchowego przygotowania do okresu Adwentu.

6. Na 29 listopada przypada w kolejnym miesiącu czas modlitwy w trwającej nowennie do św. Urszuli Ledóchowskiej na zakończenie Mszy św. o g. 18.00.

7. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę Siostry Urszulanki wraz z dziećmi z Eucharystycznego Ruchu Młodych przeprowadzają kiermasz świąteczny.

8. W sobotę, 30 listopada jest święto św. Andrzeja Apostoła i również dzień Imienin Księdza Andrzeja. Solenizant odprawi Mszę św. we własnej intencji, w sobotę o g. 18.00. Pamiętajmy w modlitwie i życzliwości o ks. Andrzeju w dniu Jego Imienin.

9. W okresie Adwentu Msza św. wotywna o NMP, czyli Roraty, będzie odprawiana o g. 18.00.

10. W minionym tygodniu odeszli do Boga: śp. Emilia KIEŁBASIEWICZ, śp. Barbara BUBUŁKA, śp. Tomasz CZUCZAŁOW. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.

11. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii, a na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 24 listopada 2019

Skip to content