Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Zostało zniesione ograniczenie ilości osób uczestniczących w liturgii w kościołach. Ciągle wymagane są w kościołach maseczki .
 1. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 17.30.
 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po zakończeniu Mszy św. wieczornej.
 1. We wtorek, 9 czewca o g. 19.00 bierzmowanie dla młodzieży i osób w wieku powyżej szkoły podstawowej, którzy zgłosili gotowość przyjęcia sakramentu bierzmowania. Możliwość spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków w poniedziałek od g. 18.30 i następnie próba generalna.
 1. W najbliższy czwartek, 11 czerwca obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja w skromniejszym wymiarze, z krzyżem, chorągwią, bez baldachimu i bez prowadzenia księdza, z mniejszą liczbą dziewczynek sypiących kwiaty, aby zachować właściwą odległość pomiędzy uczestnikami.  Msza św. w dzień Bożego Ciała będzie odprawiona o g. 7.00, 8.00. 10.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o g. 9.30 tylko o g. 10.00,  po której wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii. W tym roku procesja przejdzie ulicami Ks. Kard. Wyszyńskiego do ul. Piłsudskiego, ulicą Piłsudskiego w kierunku ul. Chodkiewicza i następnie przejdzie ulicami Chodkiewicza, Sadową i Łokietka. Dla podkreślenia 100-lecia istnienia Zgromadzenia Sióstr Urszulanek oraz setnej rocznicy Urodzin Jana Pawła II rozwiązanie procesji będzie obok domu sióstr Urszulanek i po błogosławieństwie na cztery strony świata przy czwartym ołtarzu, Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do tabernakulum w kaplicy Sióstr. Ołtarze zbudowane zostaną w następujących miejscach: I ołtarz na skrzyżowaniu ulicy Kard. Wyszyńskiego i ul. Piłsudskiego, II ołtarz będzie umieszczony na rogu ulicy Chodkiewicza i Barnima, III na ul. Łokietka na wprost ul. Sadowej i IV ołtarz na Skwerze św. Jana Pawła II przy ul. Barnima na wprost ul. Łokietka. Tradycyjnie budową ołtarzy zajmują się:  I – Akcja Katolicka, II ołtarz zbudują członkowie Żywego Różańca, III ołtarz Neokatechumenat i o IV ołtarz zatroszczy się młodzież oazowa i Domowy Kościół.

6. Dziewczynki pragnące sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała, zapraszamy w środę na próbę o g. 17.30. Spotkanie przed kościołem.

 1. 11 czerwca to kolejna rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Szczecinie. 
 1. 11 czerwca przypada 43 rocznica przyjęcia święceń kapłańskich przez Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę. Pamiętajmy w modlitwie o Jubilacie.
 1. Procesja w Oktawie Bożego Ciała codziennie od piątku 12 czerwca  br. wokół kościoła i w czasie procesji śpiewana będzie Litania do Serca Pana Jezusa.
 1. W sobotę, 13 czerwca, od godziny 19.00 do godziny 19.00 w niedzielę 14 czerwca w kaplicy Miłosierdzia Bożego Jerycho Różańcowe.
 1. Ostatnia Msza św. o g. 15.15 będzie przed wakacjami odprawiona w niedzielę, 14 czerwca i nie będzie tej Mszy św. do końca czerwca oraz w lipcu i sierpniu.
 1.  Nauki przedślubne w naszej parafii będą w dniach od 15 do 19 czerwca włącznie o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Jest również możliwość zrobienia nauk przedślubnych przez internet. Bliższe informacje są podane na stronie internetowej naszej parafii.
 1. W minionym tygodniu odeszła do Boga: śp. Zofia SZUMIERZ. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 7 czerwca 2020 r. 

Skip to content