Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

1. Caritas w przedsionku kościoła rozprowadza świece na stół wigilijny. Zachęcamy również do nabywania Kalendarzy Adwentowych, które są rozprowadzane przez wolontariuszy Caritas. W środku znajdują się czekoladki wraz z zadaniami do wykonania w czasie Adwentu.

2. Opłatki poświęcone znajdują się na stolikach Caritas. Ofiara składana za opłatki, jest jak każdego roku przeznaczona na pomoc w zapłacie rachunków za ogrzewanie.

3. Dzisiaj, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, podczas Mszy św. o g. 10.45 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do przyjęcia I Komunii św.

4. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP o g. 12.00 jest Godzina Łaski, poprzedzona Adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego od g. 11.00, zakończone Mszą św. o g. 12.00 w kościele.

5. W II Niedzielę Adwentu Kościół w Polsce dokonuje zbiórki pieniędzy w ramach Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. dokonywana jest zbiórka do puszek na ten cel.

6. Dzisiaj Siostry Urszulanki wraz z dziećmi z Eucharystycznego Ruchu Młodych przeprowadzają kiermasz świąteczny.

7. W okresie Adwentu, w zwykłe dni, Msza św. wotywna o NMP, czyli Roraty, jest odprawiana o g. 18.00.

8. Spotkanie opłatkowe Żywego Różańca odbędzie się w najbliższy czwartek, 12 grudnia br., o g. 17.00. Ksiądz Andrzej zaprasza wszystkich z Żywego Różańca do sali kasetonowej

9. Rekolekcje Adwentowe będą w III Niedzielę Adwentu, to jest 15 grudnia i następnie nauki rekolekcyjne będą w poniedziałek, 16 grudnia, i we wtorek – 17 grudnia o g. 9.00, 16.30 i 18.00. Rekolekcje przeprowadzi Ksiądz Profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, ks. dr hab. prałat Józef Kloch, który przez 12 lat był rzecznikiem Episkopatu Polski.

10. W minionym tygodniu odeszli do Boga: śp. Jadwiga ANDRUKIANIEC, śp. Jan BŁASZCZAK, śp. Maria LOREK, śp. Aniela MOLENDA, śp. Władysław POGORZELEC. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.

11. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii, a na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 8 grudnia 2019

Skip to content