Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1.  Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zawsze zgłosić w zakrystii po zakończeniu każdej Mszy św.
 1. Nabożeństwa majowe są odprawiane w kościele do końca maja na zakończenie Mszy św. wieczornej. Litania Loretańska do Matki Bożej jest śpiewana codziennie o g. 20.30, obok kapliczki Matki Bożej Fatimskiej przy Rondzie Pionierów Polic. W czerwcu nabożeństwo z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa na zakończenie Mszy św. wieczornej w kościele.
 1. Uroczystość Bożego Ciała w tym roku przypada 3 czerwca. O g. 10.00 będzie Msza św. w kościele i następnie wyruszy z kościoła procesja z Najświętszym Sakramentem. Tak jak było ubiegłego roku, procesja z zachowaniem bezpieczeństwa wynikającym z obostrzeń pandemicznych, czyli nie będzie niesionego baldachimu, ani prowadzenia księdza, zachowujemy bezpieczne odległości. Trasa procesji jest wybrana na odcinku od kościoła do ul. Piłsudskiego, następnie ulicą Piłsudskiego do ul PCK i ul. PCK dalej do ul. Bankowej i ul. Bankową i Kard. Wyszyńskiego powrót do kościoła. O zbudowanie ołtarzy bardzo prosimy Akcję Katolicką i Wspólnotę Fiat Mariae, kolejny to Wspólnotę Żywego Różańca  i jak zawsze Wspólnotę Neokatechumenalną oraz czwarty na placu kościoła przy krzyżu misyjnym na ścianie kaplicy Miłosierdzia Bożego, prosimy młodzież oazową i małżeństwa tworzące kręgi Domowego Kościoła.
 1. W Uroczystość Bożego Ciała Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o g. 7.00, 8.00, 10.00 z procesją do czterech ołtarzy i następnie po południu ślubna o g. 16.00 oraz wieczorna o g. 18.00.
 1. Próba sypania kwiatów na Uroczystość Bożego Ciała będzie w najbliższy wtorek i środę o g. 17.30 przed kościołem. 
 1. W najbliższy piątek jest I piątkiem miesiąca i spowiedź dla praktykujących I piątki o godzinie 17.00.
 1. W najbliższą sobotę Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników z racji I soboty miesiąca o g. 9.00 w kościele. Natomiast Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego od 10.00 do 12.00.
 1.  W oktawie Bożego Ciała procesja Eucharystyczna wokół kościoła na zakończenie Mszy sw. o g. 18.00 i w czasie procesji śpiewana Litania do Najświętszego Serca  Pana Jezusa.
 1. Wszystkie grupy, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św., w czerwcu i we wrześniu, bedą miały Rocznicę I Komunii w niedzielę 13 czerwca br. o g. 10.45.
 1. Nauki przedślubne, ostatnie przed wakacjami, bedą w dniach od 14 do 18 czerwca 2021 roku o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 1. Informujemy, że decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, Ksiądz Andrzej Rasiński przestaje pełnić posługę pomocy w naszej parafii i z dniem 1 czerwca 2021 roku zamieszka w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Szczecinie jako rezydent. Dziękujemy Księdzu Andrzejowi za wszelką pomoc duszpasterską w naszej parafii.
 1.  Pomódlmy się za osoby z naszej parafii, które ostatnio odeszły do Pana Boga. Są to: śp. Radosław GRYZIMA-GRYLICZ, śp. Henryka KURSA, śp. Stanisław BYLINA, śp. Krystyna ŁUKASZEWICZ, śp. Danuta CHABERSKA. Za tych wspomnianych i wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 30  maja 2021. 

Skip to content