Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zawsze zgłosić w zakrystii po zakończeniu każdej Mszy św.
  1. Nabożeństwa majowe są odprawiane w kościele codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej oraz Litania Loretańska do Matki Bożej jest śpiewana codziennie o g. 20.30, obok kapliczki Matki Bożej Fatimskiej przy Rondzie Pionierów Polic.
  1. Kolejne grupy dzieci będą przystępować w sobotę, 29 maja do I Komunii Świętej o g. 9.00, 10.30, 12.00. 
  1. Spowiedź dzieci przygotowujących się do przyjęcia Komunii św. będzie w piątek o g. 17.00 i po Mszy św. wieczornej.
  1. Z racji przypadających 18 maja Urodzin św. Jana Pawła II młodzież oazowa dzisiaj, w niedzielę 23 maja, po Mszach świętych będzie sprzedawać kremówki papieskie. Ofiary zebrane ze sprzedaży przeznaczone będą na fundusz oazowy. Kupujących prosimy, by zabrać swoje pudełka, aby wesprzeć wszelkie akcje walczące z plastikiem. 
  1. Zapraszamy członków wspólnot, stowarzyszeń, grup modlitewnych i ruchów kościelnych na Archidiecezjalny Dzień Jedności Wspólnot przeżywany w naszej Archidiecezji w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła tj. w poniedziałek, 24 maja br. Modlitwa odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie, gdzie o g. 18.00 zostanie odprawiona Msza św., a po liturgii nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny, zakończona Apelem Maryjnym. Zapraszamy delegacje zrzeszeń katolickich do wspólnej modlitwy, która będzie stanowić wyraz jedności i rozpocznie Tydzień Ewangelizacji.
  1. Uroczystość Bożego Ciała w tym roku przypada 3 czerwca. O g. 10.00 będzie Msza św. w kościele i następnie wyruszy z kościoła procesja z Najświętszym Sakramentem. Tak jak było ubiegłego roku, procesja z zachowaniem bezpieczeństwa wynikającym z obostrzeń pandemicznych, czyli nie będzie niesionego baldachimu, ani prowadzenia księdza, zachowujemy bezpieczne odległości. Trasa procesji jest wybrana na odcinku od kościoła do ul. Piłsudskiego, następnie ulicą Piłsudskiego do ul PCK i dalej do ul. Bankowej i ul. Bankową i Kard. Wyszyńskiego powrót do kościoła. O zbudowanie ołtarzy bardzo prosimy Akcję Katolicką i Wspólnotę Fiat Mariae, kolejny to Wspólnotę Żywego Różańca  i jak zawsze Wspólnotę Neokatechumenalną oraz czwarty na placu kościoła przy krzyżu misyjnym na ścianie kaplicy Miłosierdzia Bożego, prosimy młodzież oazową i małżeństwa tworzące kręgi Domowego Kościoła.
  1.  Pomódlmy się za osoby z naszej parafii, które ostatnio odeszły do Pana Boga. Są to: śp. Ryszard PISKULAK, śp. Ireneusz GRUDZIEŃ, śp. Tomasz MNICH . Za tych wspomnianych i wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
  1. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 23 maja 2021

Skip to content