Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i w czwartek po tej Uroczystości, 20 czerwca br. obchodzone jest Boże Ciało. W tym roku z procesją Eucharystyczną pójdziemy z kościoła w kierunku ul. Piłsudskiego następnie ul. Piłsudskiego w kierunku ul. Korczaka, ulicą Korczaka do Kresowej i Kresową do Piłsudskiego i powrót do kościoła. Trasa i miejsca ołtarzy tak jak było w roku 2015. Ołtarze tradycyjnie budowane będą – I przy wyjściu z ul. Kard. Wyszyńskiego na ul. Piłsudskiego przez Akcję Katolicką i Wspólnotę „Fiat Mariae”. Drugi ołtarz zbudowany będzie przy wejściu w ul. Korczaka, budowaniem zajmuje się Żywy Różaniec; III ołtarz – obok wjazdu na Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, budowany przez Wspólnoty Neokatechumenalne; IV – na ul. Piłsudskiego na wyjściu z ulicy Kresowej – budowany przez młodzież, szczególnie oazową i Domowy Kościół. Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała będą o g. 7.00, 8.00 następnie o g. 10.00 po której wyjdzie procesja do 4 ołtarzy i wieczorem o g. 18.00 i 19.30.
  2. We wtorek, 11 czerwca przypada 42 rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o Księdzu Arcybiskupie. Również 11 czerwca przypada 32 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Szczecinie. Nabożeństwo czerwcowe tego dnia uczynimy jako modlitwę dziękczynną upamiętniającą wizytę Ojca Świętego w Szczecinie.
  3. W czwartek, 13 czerwca, o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpocznie się Jerycho Różańcowe, dobowa modlitwa w intencji Ojczyzny.
  4. Pod koniec lipca do 13 sierpnia jest Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Trasa i bliższe informacje są na plakacie w gablotkach przed kościołem, jak również na stronie internetowej Pielgrzymki pod adresem szczecińska.pl
  5. W dwie ostatnie niedziele czerwca jak każdego roku, Caritas dokona zbiórki do puszek po każdej Mszy św., na fundusz kolonijny dla dzieci, które trzeba wspomóc finansowo na wyjazd na kolonie organizowane przez Caritas.
  6. Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę będzie w dniach 27 i 28 września br. Z naszej parafii, jak każdego roku są organizowane dwa wyjazdy – jeden tylko do Częstochowy na dzień 27 i 28 września z kosztem 220 złotych, w tym przejazd, nocleg, ubezpieczenie oraz dłuższa pielgrzymka do Częstochowy w dniach 24-28 września 2019 roku. W programie: Licheń, Niepokalanów, Warszawa, Jasna Góra. Koszt 790 złotych, w tym noclegi, wyżywienie, przejazd i ubezpieczenie. Informacje u Ks. Andrzeja. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  7. W następną niedzielę wolontariusze komitetu „Stop Pedofilii” będą zbierać podpisy pod projekt ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.
  8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ewa CHIMIAK, śp. Janina FUTYMA, śp. Krystian KNAP, śp. Alicja JAROS, śp. Irena SŁONIEWICZ. Dla wszystkich zmarłych oraz za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
  9. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii, a na nadchodzący tydzień wszystkim życzymy wielu łask Bożych i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii 
Police, 9 czerwca 2019

Skip to content