Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Udzielona została dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta. Dyspensa jest przedłużona do 30 czerwca br. włącznie. W kolejnym rozporządzeniu jest wskazanie, że w kościele może uczestniczyć 1 osoba na 15 m kwadratowych. W naszym kościele może uczestniczyć jednocześnie 70 osób. Starajmy się dostosować do tych ograniczeń. Zachęcamy, aby w liturgii i sakramentach św. uczestniczyć również w ciągu tygodnia. Codziennie jest Msza św. o g. 7.00, 9.00 i 18.00.  Na zakończenie każdej Mszy św. dzisiaj i wieczornej w tygodniu śpiewamy „Suplikacje” w celu uproszenia u Pana Boga łaski oddalenia epidemii koronawirusa, jak również o deszcz.
 1. Kancelaria parafialna  jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 17.30, ale bardzo prosimy, aby w tym czasie były załatwiane sprawy tylko konieczne.
 1. Przez cały maj nabożeństwa majowe w kościele codziennie po zakończeniu Mszy św. wieczornej.  Również przed Figurą Matki Bożej Fatimskiej przy Rondzie Pionierów Polic jest śpiewana Litania Loretańska do Matki Bożej, codziennie o g. 20.30.
 1. Od dzisiaj, 10 maja, podczas nabożeństwa majowego przez 9 dni będzie odmawiana modlitwa nowennowa do św. Jana Pawła II przed setną rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II, ze szczególną intencją modlitw o ustanie epidemii na świecie i łaskę wiary dla nas. Nowenna zakończy się 18 maja, w setną rocznicę Urodzin Papieża Polaka.
 1. W środę, 13 maja, we wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Fatimskiej o g. 18.00 kolejna grupa zawierzy siebie w niewolę miłości NMP. Również w środę, 13 maja, od. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpoczęcie dobowej Adoracji, czyli Jerycho Różańcowe.
 1. W sobotę, 16 maja, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga będzie przewodniczyć uroczystości ustanowienia Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, przy ul. Pocztowej w Szczecinie. Święty Andrzej Bobola jest Patronem Polski, módlmy się przez Jego wstawiennictwo w intencji Ojczyzny.
 1. 16 maja to również dzień Imienin Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Solenizancie.
 1. Pośród różnych form przyjęcia I Komunii św. jest również możliwość Komunii świętej rodzinnej. Pierwsza w tym roku rodzinna I Komunia święta odbędzie się w przyszłą niedzielę, 17 maja, o g. 12.00. 
 1. Jest możliwość zrobienia nauk przedślubnych przez internet. Bliższe informacje są podane na stronie internetowej naszej parafii.
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wolontariuszom Parafialnego Zespołu „Caritas”, za niesioną pomoc osobom potrzebującym.
 1. Parafialny Zespół Caritas musi zapłacić producentom zapłacić za artykuły dlatego, w kiosku parafialnym, w przedsionku kościoła  rozprowadza świece. Niech Pan Bóg wynagrodzi za każdy gest dobra.
 1. W minionym tygodniu odeszli do Boga: śp. Adam OSIŃSKI, śp. Jerzy DEMBSKI, śp. Zofia SZCZĘSNA, śp. Krystyna OSTROWSKA. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
 1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii również za te ofiary, które przesyłane są bezpośrednio na konto parafii. Bardzo dziękujemy za okazywaną troskę i odpowiedzialność za Kościół.  Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 10 maja 2020 r. 

Skip to content