Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Nabożeństwa majowe po zakończeniu Mszy św wieczornej w kościele, czyli około godziny 18.30. W związku z profanacją Wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej i w tym Obrazie Pana Jezusa Chrystusa, pragniemy w dniach poprzedzających Dzień Matki, codziennie do 26 maja br., na zakończenie nabożeństwa w akcie ekspiacyjnym odmówić jedną tajemnicę różańca św. – Ukoronowanie na Królową nieba i ziemi NMP – i odśpiewać suplikacje. Natomiast przed Figurą Matki Bożej Fatimskiej,  przy Rondzie Pionierów Polic, Litania Loretańska jest śpiewana codziennie w maju o g. 20.30, zakończona Apelem Jasnogórskim ok. 21.00.
  2. Rocznica I Komunii św. będzie w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, to jest w niedzielę 9 czerwca o g. 10.45.
  3. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w ewangelizacji „Misja na 1000 placach”, według zachęty Papieża Franciszka, aby wyjść z ewangelizacją na ulice i obrzeża miast. Pośród wielu miast i miejscowości, w kolejne niedziele, do 2 czerwca włącznie, w godzinach od 15.00 do 17.30, taka misja odbywa się również w Policach na deptaku pomiędzy ul. Kard. Wyszyńskiego, a ul. Przyjaźni.
  4. Oaza zaprasza młodzież po trzeciej klasie gimnazjum na rekolekcje wakacyjne w Krajniku Górnym od 3 do 19 sierpnia. Więcej informacji u ks. Marcina.
  5. Z racji przypadającej 99 rocznicy Urodzin św. Jana Pawła II młodzież oazowa będzie dzisiaj sprzedawać kremówki. Pieniądze zebrane z tej okazji zasilą rekolekcyjny fundusz oazowy.
  6. Organizowana jest kolonia dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjum w Bieszczady z jednodniowym pobytem we Lwowie w terminie 22-31 lipca br. Szczegóły u ks. Łukasza.
  7. Jest organizowana kolonia dla młodzieży szkół średnich i studentów w Karpatach Ukraińskich w terminie od 20-30 sierpnia br. Szczegółowe informacje u ks. Łukasza.
  8. Nauki przedślubne ostatnie przed wakacjami, przewidziane są w dniach od 3 do 7 czerwca włącznie o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ryszard ŻUREK, Zofia DRWIŁA, Andrzej TOKARCZYK.  Dla wszystkich zmarłych oraz za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen”.
  10. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii, a na  nadchodzący tydzień wszystkim życzymy wielu łask Bożych i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 19 maja 2019

Skip to content