Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu

 1.  Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zawsze zgłosić w zakrystii po zakończeniu każdej Mszy św.
 1. W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o g. 17.00 i dla wszystkich po zakończeniu Mszy św. wieczornej.
 1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 17.00.
 1. Parafialny zespól Caritas w przedsionku kościoła rozprowadza świece świąteczne i baranki wielkanocne.
 1.  Dzisiaj po każdej Mszy św. przy drzwiach kościoła będzie zbiórka do puszek na kwiaty do dekoracji Bożego Grobu.
 1. W czwartek, 25 marca, jest Uroczystość Zwiastowania NMP. W tym dniu podczas Mszy św. o g. 18.00 kolejna grupa osób dokona aktu zawierzenia NMP. Uroczystość Zwiastowania NMP jest również Dniem Świętości Życia. Na zakończenie Mszy św. o g. 18.00 będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 1. W przyszłą niedzielę jest Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Członkowie Żywego Różańca będą rozprowadzać palmy przy wejściu do kościoła.
 1. Rekolekcje wielkopostne „Na progu Paschy” odbędą się w Bazylice Katedralnej w Szczecinie w dniach 29-31 marca w godzinach od 19.00 do 21.00. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Lucjan Chronchol, prefekt Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.
 1. W naszej parafii możliwość korzystania ze spowiedzi jest podczas każdej Mszy św, a w Wielki Piątek od g. 10.00 przez cały dzień  i noc do Wielkiej Soboty do g. 20.00, czyli do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej. Będzie wiele czasu do skorzystania ze spowiedzi, dlatego, prosimy, aby rozłożyć w czasie korzystanie z sakramentów świętych i zachować odległość między sobą, szczególnie w kolejkach do spowiedzi. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie przed kościołem od 10.00 do 15.00 co pół godziny, aby zachować odległość pomiędzy sobą, chyba, że warunki atmosferyczne przeszkodzą z poświęcenia przed kościołem, to będziemy szukali innego rozwiązania.
 1. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Szczecinie.
 1. Pomódlmy się za osoby z naszej parafii, którzy ostatnio odeszli do Pana Boga. Są to: śp. Mariusz BIERNACKI, śp. Henryka CZYŻEWSKA, śp. Jan CHROBOCIŃSKI, śp. Zygmunt KORYTNICKI, śp. Wanda KLIBER, śp. Elżbieta MIKLAS,, śp. Jolanta URBANIAK, śp. Mariola MAZUR, śp. Waldemar SZYDŁOWSKI, śp. Piotr KWINTA, śp. Oliwier CIEŚLAK. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 21 marca 2021 r. 

Skip to content