Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Udzielona została dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta. Dyspensa jest przedłużona do 30 czerwca br. włącznie. W kolejnym rozporządzeniu wskazano, że w kościele może uczestniczyć 1 osoba na 10 m kwadratowych. W naszym kościele może uczestniczyć jednocześnie 100 osób. Starajmy się dostosować do tych ograniczeń. Zachęcamy, aby w liturgii i sakramentach św. uczestniczyć również w ciągu tygodnia. Codziennie jest Msza św. o g. 7.00, 9.00 i 18.00.  Na zakończenie każdej Mszy św. dzisiaj i wieczornej w tygodniu śpiewamy „Suplikacje” w celu uproszenia u Pana Boga łaski oddalenia epidemii koronawirusa, jak również o deszcz.
  1. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 17.30, ale bardzo prosimy o załatwianie w tym czasie spraw tylko koniecznych.
  1. Przez cały maj nabożeństwa majowe w kościele codziennie po zakończeniu Mszy św. wieczornej. Również przed Figurą Matki Bożej Fatimskiej przy Rondzie Pionierów Polic codziennie o godz. 20:30 jest śpiewana Litania Loretańska do Matki Bożej.
  1. Jutro, 18 maja, przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Msza św. dziękczynna za życie i Pontyfikat św. Jana Pawła II, będzie odprawiona w naszym kościele o g. 18.00. Pamiętajmy o ograniczonej liczbie osób mogących jednocześnie uczestniczyć w kościele. Młodzież oazowa przygotowała cytaty św. Jana Pawła II, pragniemy w ten sposób propagować Jego nauczanie. Taki cytat można wylosować z koszyczka, który znajduje się przy Jego portrecie w dekoracji kościoła. Przy Figurze Świętego, na Skwerze Jana Pawła II o g. 19.00 zostanie złożona wiązanka kwiatów w imieniu Parafii św. Kazimierza w Policach i odmówiona Litania do św. Jana Pawła II z prośbą, aby przez pośrednictwo św. Jana Pawła II Pan Bóg oddalił od nas pandemię koronawirusa i o odnowę wiary w naszej parafii. Gromadzącym się przypominamy o zachowaniu 2-metrowej odległości od siebie.
  1. Na środę, 20 maja br., na godzinę. 19.00 zapraszamy do kościoła na spotkanie osoby z grupy dorosłych, które w lutym i w marcu przygotowywały się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  1. Od czwartku, 21 maja rozpocznie się na zakończenie nabożeństwa majowego Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 
  1. Jest możliwość zrobienia nauk prześlubnych przez internet. Bliższe informacje są podane na stronie internetowej naszej parafii.
  1. Bardzo serdecznie dziękujemy wolontariuszom Parafialnego Zespołu „Caritas”, za niesioną pomoc osobom potrzebującym. W dalszym ciągu Caritas sprzedaje w kiosku parafialnym świece wielkanocne.
  1. W minionym tygodniu odeszli do Boga: śp. Barbara DOBRZYŃSKA, śp. Tomasz MAJZEL. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
  1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii również za te ofiary, które przesyłane są bezpośrednio na konto parafii. Bardzo dziękujemy za okazywaną troskę i odpowiedzialność za Kościół. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 17 maja 2020 r. 

Skip to content