Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1.  Kancelaria parafialna jest czynna  w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zawsze zgłosić w zakrystii po zakończeniu każdej Mszy św.
 1. Nabożeństwa majowe są w kościele codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej oraz jest śpiewana Litania Loretańska do Matki Bożej codziennie o g. 20.30, obok kapliczki Matki Bożej Fatimskiej przy Rondzie Pionierów Polic.
 1. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpoczyna się w najbliższy czwartek i będzie codziennie przez 9 dni podczas nabożeństwa majowego.
 1. W czwartek, 13 maja br., o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpocznie się Jerycho Różańcowe.
 1. W najbliższą sobotę, 15 maja, o g. 10.00 i 12.00 będzie I Komunia św.
 1. W niedzielę, 16 maja, przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
 1. Również 16 maja jest dzień Imienin Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy w modlitwie i serdeczności o Solenizancie.
 1. Zapraszamy członków wspólnot, stowarzyszeń, grup modlitewnych i ruchów kościelnych na Archidiecezjalny Dzień Jedności Wspólnot przeżywany w naszej Archidiecezji w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła tj. w poniedziałek, 24 maja br. Modlitwa odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie, gdzie o g. 18.00 zostanie odprawiona Msza św., a po liturgii nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny, zakończona Apelem Maryjnym. Zapraszamy delegacje zrzeszeń katolickicj do wspólnej modlitwy, która będzie stanowić wyraz jedności i rozpocznie Tydzień Ewangelizacji.
 1. 1 maja odbył się pogrzeb Księdza Biskupa Jana Gałeckiego. Mszę świętą za śp. Księdza Biskupa Jana Gałeckiego od naszej parafii odprawimy dzisiaj, w  niedzielę, 9 maja br. o g. 12.00 . 
 1.  Pomódlmy się za osoby z naszej parafii, które ostatnio odeszły do Pana Boga. Są to: śp. Bożena BUKIEL, śp. Ewa BURZYŃSKA, śp. Julian STASIEŁUK, śp. Bożena CHECHŁA, śp. Genowefa KLEINSCHMIDT, śp. Tomasz BRZOSTEK. Za tych wspomnianych i wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 9 maja 2021.

Skip to content