Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1.  Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zawsze zgłosić w zakrystii po zakończeniu każdej Mszy św.
 1. Na czas wakacji, kiedy w naszej parafii mamy zmniejszoną liczbę księży, spowiedź w tygodniu będzie tylko przed Mszą św, szczególnie przed Mszą św. wieczorną, czyli od g. 17.30 do 18.00.
 1. Do końca czerwca nabożeństwo z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa na zakończenie Mszy św. wieczornej w kościele.
 1. W tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msza św. z daru uczestników Mszy św. w intencji „O  powołania do kapłaństwa i zakonu”  w czwartek o godzinie 18.00. W piątek spowiedź dla praktykujących I piątki miesiąca o godzinie 17.00 i Msza św. z daru uczestników Mszy św. w „Intencji Przyjaciół Jezusa Miłosiernego” o g. 18.00. W sobotę Msza św. „Wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników” z racji I soboty miesiąca o g. 7.00 rano. Z racji wakacji, po zakończeniu Mszy św. ok. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego i Adoracja do g.10.00.
 1. W sobotę, 3 lipca br., Ksiądz Tomasz Kałuża obchodzi swoje Imieniny. Solenizant odprawi Mszę św. na prośbę Żywego Różańca, we własnej intencji o g. 18.00. Otoczmy Solenizanta naszą modlitwą i serdecznością.
 1.  Nie będzie w niedzielę Mszy św. o g. 15.15. Również nie będzie Mszy św. o g. 9.00 w tygodniu do końca wakacji.
 1. Żywy Różaniec organizuje dwudniowy wyjazdowy Dzień Skupienia do Skrzatusza w dniach 9/10 sierpnia br. Koszt 200 złotych z przejazdem, noclegiem i wyżywieniem. Zapisy u Zelatorów z wpłatą zaliczki 100 złotych do końca lipca br. 
 1. Odwołana została dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej.
 1. Został odnowiony krzyż misyjny znajdujący się przy ścianie kaplicy Miłosierdzia Bożego. Bardzo serdecznie dziękujemy p. Arturowi Rubinowi, Wiktorowi Moguczyjoraz Filipowi Dziczkowi i innym osobom za włożony duży wkład pracy przy konserwacji drewna krzyża. Serdecznie dziękujemy strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa przy demontażu i montażu krzyża misyjnego.
 1. Informujemy, że tym roku po raz 37 wyruszy z naszej Archidiecezji Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z: Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego Wolina, Stepnicy. Uroczysta inauguracja Pielgrzymki po przyjściu Pielgrzymek promienistych do Szczecina, odbędzie się 29 lipca podczas Mszy św. o godzinie 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Oś. Słonecznym w Szczecinie. Pełna informacja znajduje się na stronie internetowej: www. Szczecińska.pl oraz na facebook.com/szczecinskapielgrzymka. Zapraszamy wszystkich do udziału w pielgrzymowaniu na Jasną Górę. Jest również w dniach od 5 – 11 lipca br. Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Bliższe informacje w internecie.
 1.  W tym tygodniu zmarła śp. Dorota KOŚCIUCZYK. Za wspomnianą zmarłą i wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 27 czerwca 2021

Skip to content