Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła

1. Kancelaria parafialna w sierpniu jest czynna tylko trzy razy w tygodniu, to jest w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można załatwić codziennie w zakrystii po Mszy św. o 7.00 lub 18.00.

2. Możliwość spowiedzi św. w okresie wakacyjnym zawsze przed Mszą św.

3. Dzisiaj, w  niedzielę 9 sierpnia, jest wśród nas o. Jan, dominikanin z Ukrainy, który miał w miniony Wielki Post głosić rekolekcje. Ze względu na epidemię nie było takiej możliwości. Przez całą niedzielę będzie głosił kazania i jak prosił, ze względu na wielkie ubóstwo jakie przeżywają, chciałby po każdej Mszy św. stać z puszką przy drzwiach i prosić o wsparcie. Starajmy się wspomóc o.o. Dominikanów na Ukrainie.

4. W najbliższą sobotę, 15 sierpnia jest Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w tę Uroczystość będą odprawiane według porządku niedzielnego. W Polsce jest to również święto państwowe, a tym roku w szczególny sposób chcemy podziękować Panu Bogu za „Cud nad Wisłą”, którego to zwycięstwa obchodzimy setną rocznicę. Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiona o g. 12.00. Poświęcenie kwiatów i ziół na zakończenie każdej Mszy św.

5. Dożynki Archidiecezjalne w tym roku są w Mieszkowicach, w niedzielę 23 sierpnia. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd autokarem na tę uroczystość dziękczynienia Panu Bogu za plony. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt 35 zł.

6. Pielgrzymka Archidiecezjalna na Jasną Górę jest w dniach 25/26 września br. Z naszej parafii będzie jeden autokar, tylko do Częstochowy. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt 250 zł w tym przejazd, nocleg i ubezpieczenie.

7. W minionym tygodniu odeszli do Boga: śp. Andrzej BUCZEK i śp. Stanisław ŁYSKAWA. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.

8. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 9 sierpnia 2020 r. 

Skip to content