Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykła

  1. Kancelaria parafialna w sierpniu jest czynna tylko trzy razy w tygodniu, to jest w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można załatwić codziennie w zakrystii po Mszy św. o 7.00 lub 18.00.
  1. Możliwość spowiedzi św. w okresie wakacyjnym zawsze przed Mszą św.
  1. Zbiórka pieniędzy do puszek na ofiary tragedii w Bejrucie jest dzś po każdej Mszy św.
  1. Od jutra, 24 sierpnia, dwaj nowi księża ks. Tomasz Kałuża z parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Szczecinie i ks. Marcin Kózka z parafii pw. św. Antoniego w Szczecinie zostali przez Księdza Arcybiskupa przypisani do naszej parafii. Księdzu Mariuszowi Śpiewakowi, który został proboszczem parafii w Barzkowicach i ks. Łukaszowi Wdowczykowi, który został wikariuszem w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Gryficach, bardzo dziękujemy za posługę duszpasterską jaką pełnili przez dwa lata w naszej parafii.
  1. Ze względu na siły i zdrowie p. Stanisław Wilkoński, który przez ostatnie 10 lat wiernie posługiwał w kościele, chce już zakończyć tę formę posługiwania. W dniu Jego urodzin, czyli jutro, w poniedziałek, 24 sierpnia, o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w Jego intencji, prosząc o zdrowie i potrzebne łaski z dziękczynieniem za posługę w kościele i przy ołtarzu.
  1. W środę, 26 sierpnia, jest Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Zachęcamy do udziału we Mszy św.
  1. Pielgrzymka Archidiecezjalna na Jasną Górę jest w dniach 25/26 września br. Będzie z naszej parafii jeden autokar, tylko do Częstochowy. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt 250 zł w tym przejazd, nocleg i ubezpieczenie.
  1. Zostały rozpoczęte prace przy odnawianiu kościoła, to jest modernizacja oświetlenia i malowanie kościoła. Z zebranych ofiar, jako daru ołtarza od Rodziców dzieci przystępujących do I Komunii św. jak również od Rodziców młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania w ubiegłym i w tym roku oraz z ofiar na kościół przy różnych okazjach, uskładane zostało około 50 tysięcy złotych, co stanowi połowę ustalonych kosztów odnowienia kościoła. Jeśli ktoś chciałby mieć swój udział w tym odnowieniu, to ofiary można składać bezpośrednio na konto parafii z dopiskiem „Na malowanie” lub w kopertach na tacy. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  1. W minionym tygodniu odeszli do Boga: śp. Genowefa KOWALCZYK, śp. Teresa BEDNARSKA, śp. Bogumił ZIELIŃSKI, śp. Czesław SZYMANOWICZ, śp. Andrzej GOCAŁ. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
  1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego   błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 23 sierpnia 2020 r. 

Skip to content