Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła.

1. Kancelaria parafialna po wakacjach czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 17.30.

2. Dzisiaj po Mszy św. o g. 9.30, 10.45 i 12.00 będzie możliwość zakupienia w przedsionku kościoła podręczników do religii.

3. Spotkanie dla Rodziców dzieci z klas czwartych z SP 3 i SP 8, które przystąpią do I Komunii św. 19 września br., odbędzie się w kościele w najbliższą środę, 2 września po zakończeniu Mszy św. wieczornej, czyli ok. g. 18.40.

4. Spotkanie Rodziców dzieci z klas trzecich, które przystąpią do I Komunii św. w roku 2021, odbędzie się w kościele w przyszły poniedziałek, 7 września, po zakończeniu Mszy św. wieczornej czyli ok. g. 18.30.

5. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Msza św. o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu, z daru uczestników, zostanie odprawiona o g. 18.00. W piątek spowiedź od godziny 17.00 i Msza św. w Intencji Przyjaciół Jezusa Miłosiernego z daru ofiary od uczestników Mszy św. o g. 18.00 i w sobotę Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników o g. 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego od g. 10.00 do 15.00.

6. Pielgrzymka Archidiecezjalna na Jasną Górę jest w dniach 25/26 września br. Będzie z naszej parafii jeden autokar, tylko do Częstochowy. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt 250 zł w tym przejazd, nocleg i ubezpieczenie. Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisy do 10 września br.

7. Rozpoczęte zostały prace przy odnawianiu kościoła, to jest modernizacja oświetlenia i malowanie kościoła. Z zebranych ofiar, jako daru ołtarza od Rodziców dzieci przystępujących do I Komunii św. jak również od Rodziców młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania w ubiegłym i w tym roku oraz z ofiar na kościół przy różnych okazjach, uskładane zostało około 50 tysięcy złotych, co stanowi połowę ustalonych kosztów odnowienia kościoła. Bardzo dziękujemy za składane ofiary na ten cel. Informujemy, że jest możliwość przekazać swój dar w kopercie na tacę lub bezpośrednio na konto parafii z dopiskiem” malowanie”.

8. W minionym tygodniu odeszli do Boga: śp. Janina CZURKO, śp. Zdzisław PŁOMIŃSKI, śp. Kazimiera DEMCZUK, śp. Zofia IMPEROWICZ. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.

9. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 30 sierpnia 2020 r.

Skip to content