Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zawsze zgłosić w zakrystii po zakończeniu każdej Mszy św.
 1. Na czas wakacji spowiedź w tygodniu jest tylko przed Mszą św, szczególnie przed Mszą św. wieczorną, czyli od g. 17.30 do 18.00.
 1. Zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity, dokonane zostały zmiany w naszej parafii na stanowisku wikariuszy. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Tomasza Gruszto, Ks. Piotra Raczyńskiego i ks. Piotra Łąckiego. Życzymy obfitości łask Bożych na nowym odcinku pracy duszpasterskiej.
 1.  Od 1 września br.  urząd proboszcza w naszej parafii obejmie ks. kanonik dr Piotr Gałas, były Rektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Uroczystego wprowadzania na urząd proboszcza Parafii pw. św. Kazimierza w Policach dokona ks. wicedziekan Waldemar Szczurowski, w niedzielę 5 września o g. 12.00.
 1. Od 1 września wznowiona zostaje w tygodniu Msza św. o g. 9.00 i w niedziele o g. 15.15.
 1. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego wraz z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zostanie odprawiona 1 września o g. 18.00.  Przed Mszą św. od g. 17.00 spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
 1.  W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca i jak jest to w praktyce w darze uczestników Mszy św. będzie w czwartek odprawiona Msza św. o powołania do kapłaństwa i zakonu o g. 18.00, w piątek dla praktykujących I piątki miesiąca, spowiedź od g. 17.00 i o g. 18.00 Msza św. w intencji Przyjaciół Jezusa Miłosiernego, a na zakończenie Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.  W sobotę o g. 9.00 Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników, a po Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego Adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 12.00.
 1. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych w I niedzielę września,  o g. 10.45 i o g. 15.15.
 1. W przyszła niedzielę w przedsionku kościoła Siostry Urszulanki po Mszy św.  o g.  9.30, 10.45 i 12.00 będą sprzedawać podręczniki do lekcji religii.
 1.  Niedziela 5 września br. została ogłoszona w Polsce „Dniem Solidarności z Afgańczykami” i podczas każdej Mszy św. w modlitwie powszechnej będziemy modlić się o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków i po każdej Mszy św., przy głównych drzwiach kościoła będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc Afgańczykom. 
 1. Małżonków, którzy pragną odnowienia i pogłębienia wzajemnej więzi małżeńskiej, zapraszamy do uczestnictwa w Weekendzie Małżeńskim, jako warsztatowej formy rekolekcji dla par, także niesakramentalnych, w dniach 3-5 września w Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Andrzeja Boboli w Szczecinie. Rekolekcje poprowadzi br. Piotr Zajączkowski, terapeuta małżeński.
 1.  W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Boga; śp. Aleksander ŁACNY, śp. Lucyna FLIS, śp. Kazimierz FRĄCZEK, śp. Krzysztof MAZANEK.. Za tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 29 sierpnia 2021. 

Skip to content