Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj, po Mszach świętych, w przedsionku kościoła jest możliwość zakupić podręczniki i ćwiczenia do religii do klas od I do VI szkoły podstawowej.
 2. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży, jutro, 2 września , o godzinie 7.00 rano. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość korzystania ze spowiedzi św., aby z można godnie przyjąć Komunię św. i z Panem Bogiem rozpocząć rok szkolny, będzie właśnie w tych dniach nowego miesiąca, nadto w  I piątek miesiąca spowiedź już od g. 17.00. W sobotę z racji I soboty miesiąca Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników będzie o g. 9.00. Odwiedziny Chorych według ustalonego czasu z księdzem odwiedzającym.
 3. Po przerwie wakacyjnej wracamy do stałego programy odprawiania Mszy św. Od dzisiaj, 1 września jest przywrócona Msza św. w niedzielę o g. 15.15 oraz w tygodniu o g. 9.00. W czwartki o g. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego Msza św. z intencją zbiorową do Miłosierdzia Bożego.  Kancelaria parafialna czynna będzie codziennie od g. 16.00 do 17.30 z wyjątkiem soboty i niedzieli.
 4. Po wakacjach harcerki ZHR przygotowują nowy rok formacyjny i zapraszają dziewczyny w wieku od 10 do 14 lat na spotkanie w dniu 14 września br. o g. 10.00 przy kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 5. 14 września 2019 roku we Włocławku odbędzie wydarzenie modlitewne „Polska pod Krzyżem”. W związku z tym wydarzeniem, w zależności od ilości chętnych osób na wyjazd, jest możliwość zorganizowania wspólnego wyjazdu do Włocławka. Zgłoszenia prosimy kierować najpóźniej do 5 września do osób ze wspólnoty „Fiat Mariae”. W gablocie jest umieszczony numer telefonu do kontaktu z osobami organizującymi wyjazd.
 6. W naszej parafii przygotujemy również możliwość wspólnej pod krzyżem,  modlitwy przebłagalnej za bluźnierstwa i zniewagi Krzyża i Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, obejmując intencją modlitw cała naszą Ojczyznę i modlitwę o nawrócenie osób dopuszczających się takiej zniewagi. Modlitwy odprawiane będą od 5 września, czyli od czwartku – na zakończenie Mszy św. wieczornej nowenna przed świętem Podwyższenia Krzyża św., czyli do dnia 14 września br. W sobotę, o g. 14.00 zabrzmią dzwony we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny i rozpocznie się modlitewne czuwanie w kościele przed krzyżem i wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramencie. Czuwanie modlitewne w ciszy zakończone o g. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Dzień wcześniej, 13 września po Mszy św. wieczornej przedłużona modlitwa nowennowa do 21.00 ze szczególnym czasem zawierzenia Matce Bożej Fatimskiej tych spraw, zakończone Apelem Jasnogórskim. 
 7. W sobotę 14 września br., wieczorem o g. 19.30 w Szczecinie w Bazylice Katedralnej rozpocznie się Msza św. i następnie Droga Krzyżowa ulicami miasta. Rozpoczną się również przygotowania przed rokiem 2033 do obchodów 2000-lecia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana, Odkupiciela.
 8. Ks. Proboszcz z Niekłończycy zaprasza na przyszłą niedzielę na odpust parafialny oraz na jarmark, który będzie od g. 10.00 do 18.00. Msza św. o g. 12.00.
 9. Na dni 4-5 października jest organizowana przez Żywy Różaniec pielgrzymka do Niepokalanowa. Zapisy u zelatorek. Koszt 220 złotych, w tym przejazd, nocleg i wyżywienie.
 10.  W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Stanisław KARTANOWICZ, śp. Halina BOROWIAK, śp. Małgorzata GRACZYKOWSKA, śp. Piotr MADEJ.  Za wszystkich zmarłych oraz za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
 11. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii, a na nadchodzący tydzień wszystkim życzymy wielu łask Bożych i udzielamy kapłańskiego  błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii 
Police, 1 września 2019